Aydın’da PKK/PYD operasyonu: 5 gözaltı

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 31 Ocak 2017 | 3 Cemaziyelevvel 1438 Salı 21:13

’da ticareti yaparak örgütü PKK ve Suriye uzantısı ’ye gelir sağlayanlara yönelik operasyonda 2’si kadın 5 zanlı gözaltına alındı.

 
Aydın Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, uyuşturucu ticareti gerçekleştirerek terör örgütü PKK ve Suriye uzantısı PYD’ye gelir sağlayanlara ilişkin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Efeler, Germencik ve Kuşadası ilçelerinde çalışma başlatıldı.

 

Germencik’te, PKK/PYD’ye üye olmak, uyuşturucu ticareti yapmak, temin etmek dahil 9 ayrı suçtan aranan M.Y’nin Kuşadası’nda olduğu bilgisi üzerine Efeler İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri, Güzelçamlı Mahallesi’nde bir adrese düzenledi.

 

Operasyonda, M.Y. ile U.B, E.G, A.D. ve suçundan aranan Ö.A. yakalandı. Evdeki aramada, 3 gram kubar esrar, bir uyuşturucu hap, 2 uyuşturucu içme aparatı, birer av tüfeği, tablet ve dizüstü bilgisayar ile 7 ele geçirildi.

 

Suriye’de çatışmalara katılmış

 

M.Y’nin, aralıklarla ’dan Aydın’a uyuşturucu getirerek sattığı, beraberindeki bir kadınla Suriye’de PYD/’nin safında silahlı çatışmalara katılırken yaralandığı ve Şanlıurfa’daki tedavisinin ardından Aydın’a gelerek yerleştiği öğrenildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Erdoğan'dan Trump'a 'medeniyet' eleştirisi: Şekil olarak gören bir tipoloji

 

Suriye’de terör örgütü YPG mensuplarıyla silahlı çekilmiş fotoğrafı ele geçirilen M.Y’nin bir oğlunun da terör örgütü PKK üyesi olmaktan Diyarbakır’da tutuklu bulunduğu belirtildi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?