Avrupa’nın göbeğinde 4 günlük elektrik kesintisi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Haziran 2018 | 6 Şevval 1439 Çarşamba 21:54

’nın Marsilya kentinde dört gün süren kesintisi hayatı felç etti.

Kentin kuzeyinde asıllı Fransızların ve göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı Castellas semtindeki 5 bin kişinin günlük yaşamını olumsuz etkiledi. Dört günün sonunda kesintinin basit bir arızadan kaynaklandığı anlaşıldı.

Semt sakinleri geceleri karanlıkta kalırken, gündüzleri de gündelik işlerini yapamaz hale geldi. Sıcak su kesildi, çamaşır makinesi gibi aletleri çalışmadı, hatta ve cep telefonları bile şarj edilemedi. Karanlık nedeniyle yaşlı bir kadının düştüğü ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Semt sakinlerinin durumu aktardığı Senatör Samia Ghali yaşanan kesintiye hesabı üzerinden paylaştığı fotoğraf ve bilgilerle dikkat çekti. Sorunun günlerce sürmesi üzerine elektrik şirketiyle de bağlantıya giren Ghali ayrıca valiliğe şikayette bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Real Madrid Teknik Direktörlüğünden istifa eden ünlü futbolcu Zinedine Zidane’ın doğup büyüdüğü ilçe olan Castellas, göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı ve Fransa geneline göre yoksulluk ve işsizlik oranının yüksek olduğu bir semt olarak biliniyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın