Avrupa ülkesi YPG/PKK’ya kol kanat gerdi!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Haziran 2018 | 11 Şevval 1439 Pazartesi 00:52

Suriye’nin Deyrizor ilinde DAEŞ’e karşı YPG/’yı destekleme gerekçesiyle gönderilen İtalyan askerlerinin bölgedeki faaliyetleri sürüyor.

AA’nın Deyrizor’daki güvenilir yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, sınırındaki Deyrizor’da İtalyan askerlerinin örgütü ile ortak faaliyetleri artıyor.

Kaynaklar, İtalyan ordusunun, dün saatlerinde örgütün işgalindeki ili üzerinden Deyrizor’a 20 daha gönderdiğini bildirdi.

Suriye’de DAEŞ karşıtı uluslararası koalisyon bünyesinde varlık gösteren ve sayıları tam olarak bilinmeyen İtalyan askerleri, Deyrizor’un Ömer petrol sahasındaki ABD üssüne konuşlandı.

İtalyan ordusu, DAEŞ’e karşı operasyonlarda ABD ve askerlerine destek vermek için bu ay başında Suriye’ye asker göndermişti. İtalyan askerleri şimdilik çatışmalara doğrudan katılmıyor.

DAEŞ, Irak sınırında Haseke ve Deyrizor illeri içinde kuşatmada kalan birbirinden kopuk iki farklı bölgede varlık gösteriyor.

YPG/PKK, başında ABD ve Fransa’nın desteğiyle buradaki DAEŞ güçlerine karşı operasyonu yeniden başlatmıştı. Deyrizor operasyonunun ilk aşaması geçen sene eylül ayında başlamış, kent merkezinin kuzeyi ismini kullanan YPG/PKK’nın işgaline girmişti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın