Avrupa Komisyonu Başkanı: İdam gelirse, AB kapısı kapanır

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Temmuz 2017 | 23 Şevval 1438 Pazartesi 01:54

Komisyonu Başkanı , Alman Bild am Sonntag gazetesine ile ilgili bir makale yazdı.

Türkiye’nin için hala büyük bir önemi olduğunu ifade eden Juncker, “AB komşusunun demokratik, istikrarlı ve ekonomik olarak başarılı olmasını istiyor. Türkiye’nin AB’den uzaklaşmasından ziyade yakınlaşmasını umut ediyorum. AB’ye katılmak isteyen herkes bir değerler birliğine girmiş olur” yorumunu yaparak Türkiye’nin AB değerlerini benimsemesini istediğini dile getirdi.

Sözcü’nün aktardığına göre Avrupa’nın en zor zamanlarında bile Türkiye’nin yanında olduğunu ifade eden ve kanlı girişimi sırasında yaşanan görüntüleri gördüğü zaman çok üzüldüğünü belirten Juncker, idam cezasının geri gelmesi durumunda ’nın AB üyeliğine girmek için kapıyı kapatması anlamına da geldiğini söyledi.

Mayıs ayında Cumhurbaşkanı ’la bir araya geldiğini de yazıya aktaran Juncker, “O dönemde ’ın Avrupa’dan uzaklaşmak yerine Avrupa’ya yaklaşmak istediği izlenimini aldım” dedi.

İlgilinizi Çekebilir:  Almanya'da 'biyolojik silahlı terör saldırısı' uyarısı

ERDOĞAN, İDAMIN GERİ GELEBİLECEĞİ SİNYALİNİ VERMİŞTİ

darbe girişiminin 1. yıl dönümünde İstanbul’da düzenlenen etkinliğe katılan Cumhurbaşkanı , idam cezasının geri dönebileceğinin sinyalini vermişti.

Erdoğan, “Tüm ’da oralarda bunları tek tek temizliyorlar. Diğer meseleyse parlamentonun meselesidir. Parlamento idam kararı verir, ben onaylarım. Bilmedikleri Türkiye de göründüğü değildir. Ölümü ölümle korkutarak devam edeceğiz. Durmaksızın çalışacağız” demiş ve parlamentodan karar çıkması durumunda idam cezasına onay vereceğini söylemişti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın