Ateşkes yalanı kısa sürdü, Halep’e Esed hava bombardımanı başlattı!

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Aralık 2016 | 15 Rebiülevvel 1438 Çarşamba

Suriye’de dün Rusya ve Türkiye görüşmesi sonrasında Halep için ateşkes kararı çıkmış, önce yaralılar ve halk, daha sonra da direnişçilerin İdlib’e tahliye edileceği açıklanmıştı. Bununla beraber Şam’ın Fethi Cephesi savaşçıları ateşkes dışında tutulacağı bildirilmişti. Aslında ateşkes kararı, Esed’in yaptığı katliamlar sonrasında dünya kamuoyunun tepkisini azaltmak için uygulama sokulan bir oyun olduğu ortaya çıktı.

Gece yaralılar hazırlandı ve Esed’in elindeki Güney Halep – Ramuse yolundan tahliye için araçlara yerleştirildi. Fakat İran’ın paralı askerleri Şii militanlar araçları Ramuse’den geri döndürerek yaralıların hastane olmayan kuşatma altındaki Halep’e geri dönmesine zorladı ve kimse tahliye edilemedi. İran’a bağlı Şii militanlar yaralı kafilesine 06:00’dan sonra geçebilecekleri söyledi. Fakat daha sonra buna da uymadılar. Yaralılar geri gönderildi:

Fetih Medya

Sabah bombardıman yeniden başladı. Rusya Savunma Bakanlığı da Esed ve Şii militanların Halep operasyonlarına devam edeceğini açıkladı.

Hazırlayan: Selahaddin Dağıstan

İlgilinizi Çekebilir:  İran ile Irak askeri işbirliği anlaşması imzaladı

Fetih Medya – Özel Haber

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?