“Atatürk ilah değildir”Çok mu uyanığız yoksa kalbimiz çok mu katı?

Yazar: ishak levent - Yazının Tarihi: 14 Kasım 2018 | 6 Rebiülevvel 1440 Çarşamba 02:33

Çok merak ediyorum bu olay ile ilgili Cumhurbaşkanı yapmadan önce kendi görüşünü açıklayacak olan dernek ve vakıflar herhangi bir yapacak mı? Yoksa hala itidalliğin arkasına sığınıp maslahat mı diyecek? Sizler hala neyin itidalligine sığınıyorsunuz?
Eğer yoksa neyin çalışması neyin daveti neyin yardımlaşmasından bahsediyorsunuz?

Hani hep diyorduk ya İslam ilk önce şahısların kalbine, evlere, sonra topluma, sonra devlete diye. Üzerimizden öyle yıllar geçti ki bir adım dahi atamadık… Ve zamanlardan öyle bir zaman ki etmemiş, belki hadis kitapları, fıkıh, kaide(usül) ve akide kitaplarına gözü değmemiş bir kardeşimiz çıkıyor fıtri olarak: “Saygı duruşu ilaha yapılır! Atatürk ilah değil! ancak ’ın dır!” diyebiliyor. Ve öyle bir davet oluyor ki yıllarca Mevdudi’nin dört terim kitabını yutan, yıllarca dersini yapan sözüm ona cemaatler, bu bacımızın yaptığı kadar bir ilerleme kaydedemedi Allahualem.. Bu kardeşimizin vesilesi ile ilah kavramı araştırılmaya başlandı hamdolsun… Ve şu devirde öyle bir şeylere yakınlaşıldı ki hakkı söylemeye Peygamber çıksa “provakötör” oluyor, “” oluyor. Planlı dış mihrakların kuklası oluyor ama bir türlü tevhidi haykıran biri olamıyor… Neden bilmem.. Çok mu uyanığız yoksa kalbimiz çok mu katı?

Bunu biri İsrail ya da başka bir memlekette yapsa herhalde kahramanlamasına arkasında dururduk. Fikir özgürlüğü kapsamında ya da başka bir çeşit değerlendirirdik. Yediğimiz narkoz mehter her neyse, Fadime Şahin’le bile bağdaştırma çirkefliğine ittiyse bizleri evet gerisini Allah’tan bekleyin…
“Rezil edici azabın kime geleceğini ve kimin yalancı olduğunu yakında bileceksiniz. Bekleyin. Şüphesiz ben de sizinle beraber beklemekteyim…” (Hud Suresi – 93. ayet)

 

İshak Levent Ertek

Anahtar Kelime: , , , , , , ,

Bir Yorum Yazın