Asker infaz eden DAEŞ militanlarının ağabeyleri gözaltında

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Ocak 2017 | 22 Rebiülahir 1438 Cuma 13:43

Kimlikleri belirlenen ’lilerin ikisi ve Sakaryalı. 3’üncü DAEŞ’linin memleketi ise gizli tutuluyor.Ancak bugün öğle saatlerinde ’da göz altına alınan iki kişinin bu  DAEŞ üyesinin ağabeyleri olduğu sanılıyor.

 

Hasan A., Muhittin B. ve Talip A. isimli  DAEŞ militanlarının Türklerin oluşturduğu ‘Yaşar Grubu’ içerisindeki “infaz timi”nden olduğu belli oldu.

Fetih Medya

Fırat Kalkanı Harekâtı’yla büyük alan DAEŞ, propaganda amaçlı olarak kaçırdığı ve yakarak infaz ettiği Sefer Taş ve örgüt içerisine sızmış istihbarat elemanı olduğu ileri sürülen Fethi Şahin’in görüntülerini yayınladı. Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre: Sosyal medya üzerinden DAEŞ’in propaganda amaçlı yayınladığı görüntülerde DAEŞ’li bir kişi ise Türkçe konuşmasında ’yi tehdit ediyor.

 

KİLİS’TEN KAÇIRILMIŞTI

 

DAEŞ’in Türk emiri ‘Ebubekir’ kod adlı İlhami Balı, 1 Eylül 2015’te beraberindeki teröristlerle Kilis sınırında devriye görevi yapan askerlerle çatışmaya girmiş, bir asker öldürüp, er Sefer Taş’ı da kaçırmışlardı. Taş’ın DAEŞ’in merkezi Rakka’ya götürüldüğü ileri sürülmüştü. Görüntülerdeki Fethi Şahin’in ise 3 yıl önce askerliğini tamamladıktan sonra DAEŞ’e katıldığı iddia edilmişti. Şahin’in DAEŞ içine sızmış istihbarat elemanı olduğu ileri sürülmüştü.

 

DAEŞ’in yayınladığı görüntüler kare kare incelendi, topografik araştırma yapıldı. İnceleme sonucunda videonun - arasında DAEŞ’in kontrolündeki bir bölgede çekilmiş olabileceği ağırlık kazandı.

 

TEHDİTLER İLK DEĞİL

 

Fetih Medya

.

DAEŞ içindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye’ye yönelik tehdidi ilk değil. Örgütün Türkiye’ye yönelik ilk videosu ise Suriye’nin Rakka kentinde çekilen ve doğrudan Cumhurbaşkanı ile Türkiye’yi hedef alan tehdit videosu olmuştu. Bu videoda konuşan ‘Ebu Ammar’ kod adlı ‘DAEŞ emiri’nin, daha önce ’da tatlıcılık yapan ve bir yıl önce 4 çocuğu ile ayrılan Fatih Acıpayam (47) olduğu ortaya çıkmıştı. Ağustos 2015’te yayınlanan 7 dakika 14 saniyelik videoda, Türkiye’ye tehditler yağdıran Acıpayam’ın solunda oturan “Ebu Cerrah”ın Artvinli, sağındaki “Ebu Abdullah”ın ise Hataylı olduğu basına yansımıştı. Fatih Acıpayam geçtiğimiz yıl ABD hava saldırısında eşi ve çocuğu ile birlikte hayatını kaybetmişti.

İlgilinizi Çekebilir:  Erzincan'da deprem

Fetih Medya  – Özel Haber

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?