Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Arjantin’de genel grev

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Mayıs 2019 | _30 _Mayıs _2019 Perşembe 03:05

’de Devlet Başkanı Mauricio Macri hükümetine karşı düzenlenen genel nedeniyle Buenos Aires’te toplu taşıma araçlarının yanı sıra havaalanlarında hizmet verilmedi.

Arjantin‘de Devlet Başkanı Mauricio Macri hükümetine karşı düzenlenen genel grev nedeniyle başkent Buenos Aires’te toplu taşıma araçlarının yanı sıra havaalanlarında hizmet verilmedi.

Genel Çalışma Konfederasyonunun çağrısıyla ülke çapında dün gece itibarıyla başlayan genel greve çok sayıda sendika katıldı.

Metrobüs, metro ve gibi toplu taşıma araçlarının çalışmaması nedeniyle ulaşımda aksaklıklar yaşanırken, Buenos Aires’te adeta bir tatil günü yaşandı.

Genel grev nedeniyle bankalar da hizmet vermezken, ve hastaneler grevden olumsuz etkilendi.

Başkentte karşıtı

Öte yandan, Buenos Aires’in çeşitli yerlerinde hükümet karşıtı ve yürüyüş düzenlendi. Şehrin merkezindeki Obelisco dikilitaşında sabah saatlerinden itibaren toplanan bazı sol görüşlü sendikalar hükümeti etti.

Arjantin resmi haber ajansı TELAM’da yer alan habere göre, Arjantin Hazine Bakanı Nicolas Dujovne, genel grev nedeniyle ülkenin 40 milyon pezo (yaklaşık 5,4 milyon lira) zarara uğradığını açıkladı. Dujovne, geçen ay düzenlenen genel grevin de ülkeye yaklaşık 35 milyon pezo ( yaklaşık 4,7 milyon lira) kaybettirdiğini hatırlattı.

Ülkenin Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich de bu grevin, Macri hükümetine karşı düzenlenen beşinci genel grev olduğunu hatırlatarak, “Grevlerden bıktık, ikide bir grev yapıyorlar. Sendikaların desteklediği bir hükümetin başına geçmeyince sürekli grev yapıyorlar.” dedi.

Kaynak: AA

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.