Arap Koalisyonu’nun hava saldırılarında Husi liderleri öldürüldü

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Nisan 2018 | 22 Recep 1439 Pazar 21:33

Yemen kaynakları, Koalisyonu’na bağlı savaş uçaklarının, İran destekli Husi milislerin Saada’da yer alan Haydan Üssü’nde düzenledikleri bir toplantıyı alan saldırılarında Husi liderlerinden bazılarının öldürüldüğünü bildirdi.

Aynı , ile hedef alınan toplantının Saada’da çökmüş olan Husi cephelerini güçlendirmek için istişare amaçlı düzenlendiğini belirtti.

Koalisyona bağlı savaş uçakları, geçtiğimiz 5 gün boyunca Beyda ve ili arasındaki Husi milislerin mevzilerine 25’ten fazla düzenledi.

Yemen resmi ajansı SABA’ya konuşan kaynaklar, bu saldırılar ile Husi milislerin saflarında ölen ve yaralananlar olduğu, bunun yanı sıra milislere ait tanklar, askeri , ve mühimmatın imha edildiği bilgisini de verdi.

Öte yandan Yemen Ulusal Ordusu, kendilerinin kontrolü altında olan Kaniya bölgesinde keşif görevi yapan Husi grubundan 13 milisin yakalandığını açıkladı.

Ayrıca, Yemen ordusu ile Husi milisler arasında Kaniya bölgesinde şiddetli çatışmalar yaşandı.

Arap Koalisyonu, Haydan Üssü’nde yer alan Talan Dağı’ndaki Husilere ait bir silah deposunu da milislerin buradaki silahların bir kısmını şiddetli çatışmaların yaşandığı ez Zahir Müdürlüğü’ne transfer etme girişimi esnasında bombalayarak imha etti.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın