Arap Koalisyonu Saada’da 8 Hizbullah milisi öldürdü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Haziran 2018 | 11 Şevval 1439 Pazartesi 16:45

’de meşru destekleyen Koalisyonu, Saada’da 8 milisini öldürdü. Koalisyonu, önemli gelişmelerin yaşandığı Hudeyde ve Saada’daki operasyonların devam ettiğini belirtilerek, Husi milislerinin saflarında büyük kayıplar yaşandığını duyurdu.

41 Husi milisinin alındığını duyuran Arap Koalisyonu, mensuplara ait araç ve ekipmanların da imha edildiğini belirtti. açıklamasında, Hizbullah  örgütüne bağlı, aralarında bir komutanın da olduğu, 8 mensupın Saada’da Arap Koalisyonu tarafından öldürüldüğünü aktardı. Açıklamada, Yemen Ordusu’na bağlı güçlerin Hudeyde şehrinin birçok ilçesinde Husi milisleri ile şiddetli çatışmalara devam ettiği belirtildi.

, şehir merkezinin yaklaşık 3 km batısında bulunan Hudeyde Üniversitesi’nin yakınlarında ağır çatışmaların yaşandığını aktardı.

Hudeyde’de yaşanan savaşta Husi milisleri ağır kayıplar verirken, her gün yüzlerce milis cesedi Sana, Hacca ve Amran’a gönderiliyor. Amran ilindeki yerel kaynaklara göre, son iki gün içinde sadece yaklaşık 40 Husi milisinin defnedildiği belirtildi.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın