Arakanlı Genç Kızlar, Mutluluk ve Hayallerini Gerçekleştirme Vaadiyle Hindistan’a Satılıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 1 Şubat 2018 | 15 Cemaziyelevvel 1439 Perşembe 07:00

15 yaşında Myanmardan ayrılıp iki sınır geçerek ’a özgür bir hayat yaşamak için kaçan Rahime, babasından birkaç yaş küçük bir adama için satıldı.

Yalnızca ilk adını veren Rahime, “Aracı bana daha önce evlenip evlenmediğimi sordu ve beni 20.000 Rupi’ye sattı. Evli olan kadınları 15.000’e satıyordu” dedi. Rahime ayrıca, adamın kendisini kablolarla dövdüğünü ve “seni satın aldım” diyerek dışarı çıkarmadığını söyledi.

Kocası Rahime’yi beş yıl saldırmasından sonra geçen yıl, ikinci çocuğuna 5 aylık hamileyken bıraktı. Rahime şimdi 22 yaşında ve Haryana’da (Hindistan) yaşıyor.

Rahime’nin hikayesi, Bangladeş’teki bir kampına, babasının yanına gitmek üzere ’taki evinden ayrıldığı 2012 yılına dayanıyor

Rahime Hikayesinin geri kalan kısmını şu şekilde anlattı; “Evde yiyecek bir şeyimiz yoktu, bu nedenle annem babama katılırsam daha iyi olacağımı düşündü. Ancak kamptaki teyzem beni, ona Hindistan’da benimle evleneceğini söyleyen bir kaçakçıya sattı. Evlilik fikrine kapılmıştım, Kolkata’ya geldiğimde hiç Hint dili bilmiyordum, ancak güvende olacağımı düşündüm.”

Rahime halen Myanmar’daki annesiyle irtibat halinde. 1200 Rupi’ye hizmetçilik yapıyor. Yaşam şartları çok iyi değil ama annesinin yanına dönerse durumu şu ankinden daha iyi olmayacak.

Kaynak:

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın