Arakan davamızda bu paylaşımlara karşı uyanık olalım

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Eylül 2017 | 13 Zilhicce 1438 Pazartesi 01:13

… Kurban yaklaşınca tekrar ve gözyaşı ile gündeme geldi. Yüzlerce kişi palalarla doğrandı ve katledildi. Diri diri evleri ile birlikte ateşe verilerek yakıldı.  Aşağı fotolar farklı olaylara ait. Birileri bunları kasıtlı diye veriyor. Bu otoların ile alakasız olduğunu öğrenenler ise gerçekte ’a ait hakiki soykırım ve katliam fotoğraflarına şüphe ile yaklaşıyor.

Aslına bakarsanız Arakan’da yaşananların alttakilerden çok çok fazlası var ama eksiği yok. Ancak birilerinin ellerine koz vermemek için dikkatli davranmamız ve haklı davamızda haksız duruma düşürmek isteyenlere vermememiz gerekiyor. İşte aşağıda yayınlanan 12 foto ve hakikatleri… Aran fotoları şüphesiz daha acı ve daha çok yürek burkucu…

Şunu da söylemeden geçmeyelim ki bu yıl Arakan’da kurban kestirdik diyen dernek ve STK’ların bu sözleri gerçeği yansıtmıyor. Çünkü Arakan’a hiçbir şekilde kimse giremiyor. Davutoğlu’nun bile Başbakanlık döneminde ancak onaylı resmi izin ile girebildiği bölgeye dahi yardım götüremiyor. Hükumeti ise Arakan’a Davutoğlu’nun girdiği sene bir kereliğine miktarı kısıtlı olmak üzere ve Budistlere de yardım edilmesi koşulu ile izin vermişti.

Peki bu yardımlar nereye gidiyor? Bu kurbanlar nerede kesiliyor?
Bu yardımlar Bangladeş’teki sığınmacı Arakanlıların buluğnduğu kamplara gidiyor ve kurbanlar orada kesiliyor. Ancak burada bazı derneklerin ççççççöyerine “Arakan kampı” demeleri yardımseverleri yanıltan bir cümle. “ kampı” ile “ kampı” arasındaki fark kadar açık birşey. Böyle bir kampın Arakan’da olduğu izlenimi veriyor.

İlgilinizi Çekebilir:  İdlip’te bombalı araç saldırına ait yeni görüntüler [Video]

Peki Arakanlılar bu zulümden makarna ve kurbanla kurtarılabilir mi?
Müslümanları hedef alan hiçbir zulümden bu yolla kurtulmak mümkün görünmüyor. Bangladeş’te buunan Arakanlı kampları için de bu geçerli. Çünkü oradaki hakiki sorun yoksullukdan da öte. Çünkü kamplarda fuhuş yaygın ve Müslüman kızları Bangledeşli fuhuş çetelerinin tuzağına düşürülüyor. Bu konudaki İHH’nın Arakan raporu gerçeklerin bir nebze anlaşılması adına fayda getirebilir. Bangledeş’teki Arakanlı mültecilere iş imkanı sağlamak taşıma suyla değirmen çevirmenin öncesinde geliyor. Kalıcı çözümmakarna ve yılda bir kurban getirmekle sağlanmıyor. Dini anlamdaki eksikliklerini giderecek islami çalışmalar ise asıl yapılması gerekenlerden. Bu konuda ayrık ve STK öne çıkarıcı reklam kokan hareketler yerine kalıcı çözüm üretmeye yarayan birliktelikler, ortak çalışmalar gerekiyor.Fetih Medya

 

Fetih Medya – Özel

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın