Ankara’daki İran Büyükelçiliği önünde Halep katliamı protesto edildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2016 | 5 Rebiülevvel 1438 Pazar 20:30

Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği’nin Ankara şubesi, İran büyükelçiliği önünde ’te yaşanan katliamı protesto etti. Ankara’ya göç eden Halepli mültecilerin de katıldığı protestoya halkın ilgisi yoğundu.

Rusya’nın havadan, Esed’in karadan yoğun bombardımana tuttuğu Halep’e saldırılar hakkında yapılan açıklamada, “Kahrolsun İran, Kahrolsun Rusya”, “Katil İran, Suriye’den defol!”, “Müslüman Uyuma, Kardeşine Sahip Çık!”, “Cenk, cihad, şehadet”, “Ankara’dan Halep’e, Direnişe Bin Selâm!” sloganları atıldı.

Basın açıklaması sonrasında, Halepli bir gazi, Arapça dua etti. Basıın açıklamasının bir kısmı şu şekilde:

Basın açıklamasını metni şu şekilde:

Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği – Halep Basın Açıklaması

Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi rabbil âlemin,

Vessalatü vesselamü ala seyyidina muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmain.

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla.

Bütün hamdler, âlemlerin Rabbi olan Allâh’a âittir!

Salât-ü selâm, Efendimiz Muhammed’in ve âl-i ashâbının tamâmının üzerine olsun!

* * *

Kıymetli halkımız ve Değerli basın mensupları! Evvela şunu belirtmeliyim ki şu ciğerlerimizden kan akıyor!

Suriye’de her gün onlarca insan ağır bombardımanlar altında katledilmektedir. Özellikle bugün Halep’te, tarihin görebileceği en acımasız ve vahşi katliamlardan biri yaşanıyor. Rusya ve Esed’e ait uçaklar yaşlı, çocuk, demeden mazlum Halep halkına ölüm yağdırmaktadırlar. Ve maalesef bu vahşetin bilançosu gün geçtikçe artmakta, Halep’te yürekleri yakan bir insanlık dramı yaşanmaktadır.

Zalim Baas Rejimi, Emperyalist Rusya ve Rafızi İran devleti hiçbir hukuk gözetilmeden işlenen bu cürümlerin failleridir. Kukla PYD/PKK ise emperyalist güçlerin bölgedeki kiralık katilleridir. Bu şer ittifakı, ancak Halep’i insansızlaştırarak zafer elde edebileceklerinin farkına varmışçasına bir soykırım gerçekleştiriyor. Halep’te 15 Kasım’dan bu yana ve müttefikleri tarafından iki binden fazla hava saldırısı, yedi binden fazla top atışı yapıldı. Zalimler bilinçli bir şekilde fırınları, hastaneleri, okulları, camileri ve halkın temel ihtiyaçlarını karşılamak için çıktığı toplu mekânları vuruyor. altından her gün onlarca kadın ve çocuk cesedi çıkarılıyor.

Halep savaşı, maskeleri düşüren bir savaştır.

Bugün Halep’te devam etmekte olan hak ve batılın savaşı 5 yılını doldurmuş bir mücadeledir. Bu mücadele aslında Esed ve Suriyeli Müslümanların mücadelesi değil; hak ile batılın savaşıdır. Bir tarafta ümmet için savaşan Süleyman Şah’ın, Selahaddin Eyyübi’nin, Kılıçarslan’ın torunu Halep halkı, diğer tarafta ise Haçlı ve Şii ittifakı vardır. Sözde İslam cumhuriyeti olan İran’ın ve Hizbullah’ın maskesi Halep’te düşmüş, Ehli Sünnet halkı katletmek konusunda İsrail’den bir farkları olmadığı ortaya çıkmıştır.

Bugün bütün dünyanın gözü önünde Halep yok oluyor. 15 Kasım’dan bu yana Halep’te katledilenlerin sayısı 700’ü aşmış bulunmakta ve 2500’den fazla insan da yaralanmış vaziyettedir. Kenti son haftalarda kuşatan Rusya, İran ve Esed’in katil çeteleri ve gözü dönmüş şebbihaları, kontrolü ele geçirmek için gece gündüz demeden saldırılarına devam etmektedirler. Bugün bu ağır saldırılar altında kalan 300 bin sivil insan en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak hale gelmiştir. Halep halkı artık açlıkla ve ölümle pençeleşmektedir.

Suriye’de bombardımanın hiç durmadığı Halep!

Şehitlerin eksik olmadığı Halep!

Tüm hastaneleri ve fırınları vurulmuş olan Halep!

Ve şimdi, zalim Esed, İran ve Hizbuş-şeytan tarafından dört bir yandan kuşatılan Halep!

Halep tarihte Haçlıların işgaline uğradı, direndi ve yok olmadı. Halep tarihte Moğolların işgaline uğradı, direndi, pes etmedi, savaştı ve ölmedi. Fakat bugün aynı Halep, Haçlı Rusya ve Rafızi İran’ın aynı anda saldırısına maruz kaldı ve ilk defa tümden yok olma tehlikesini yaşıyor.

Ya Rabbi sen Haçlılara karşı Selahaddin ile, Moğollara karşı Süleyman Şah ile Ehli Sünnet halkı korudun, bugün de ya Rabbi katından ordular gönder, Halep’i Ehli Sünnete mezar yapmalarına izin verme!

Bizler Irak ve ’daki Amerikan işgaline karşı çıktık. Bugün de Rusya ve İran’ın Suriye’yi işgaline karşı çıkıyoruz. Bizler tüm Haçlı ve Şii ordularına karşı Müslüman Halep halkının direnişinin yanındayız.

Ey Halep’te tüm dünyaya karşı direnen Ehli Sünnetin evlatları! Allahu Teala kitabında buyuruyor ki, “Nice az topluluklar, daha çok olan bir topluluğa Allah’ın izniyle galip gelmiştir; Allah sabredenlerle beraberdir.” Arabistan’ın tüm müşrikleri toplandığında, Hendek savaşında Medine’yi savunan Allah’ın Resulu (sav) ve bir avuç sahabesini hatırlayın, Allah’ın yardımı inşallah yakındır. Ve bilin ki sizlerin şanlı direnişi, Plevne’de Ruslara karşı sonuna kadar direnen Gazi Osman Paşa’nın direnişi gibi izzetlidir.

Ey Müslümanlar! HALEP YANIYOR… Çanakkale’de sayısız şehidi yatan kimsesiz Halep yanıyor…

Üzülerek ifade etmek istiyoruz ki; bu manzara karşısında haince sessizliğe gömülen dünya kamuoyu, bir kez daha bu asrın vicdanında muhakemesini kaybetmiş ve insanlık adına utanılacak bir pozisyona gelmiştir. Ahlaktan yoksun siyasal hesaplaşmaların ortaya çıkardığı bu manzaraya sessiz kalmak, hiçbir şekilde izahı mümkün olmayan bir durumdur. Halep’teki feryada kulaklarını tıkayan ve görmemezlikten gelenlere söyleyecek bir tek sözümüz vardır:

“Bu katliamlara sessiz kalmak vahşete ortak olmaktır!”

Öte taraftan bizler Müslümanlar olarak zaten ikiyüzlü ABD, RUSYA ve ülkelerinden bu hususta bir şey yapmalarını beklemiyoruz. Bu müstekbirler ve onlarla işbirliği yapan Şii mezhepçiliğine olmuş İran devleti, zaten bu zulümleri bizzat işleyenler ve Halep’te katliama imzasını atanlardır. Ve elbette günü gelince bu zulümlerin hesabını vereceklerdir. Ancak unutmamamız gereken husus şudur ki; bugün ağlamanın ve sızlamanın vakti değildir. Halep’teki kardeşlerimiz bize muhtaç ve bizden yardım beklemektedirler. Bizler de bu çağrıya kulak vermek zorundayız. Unutmamalıyız ki bu, Rabbimizin üzerimize yüklediği bir sorumluluktur.

Halep direnişin öncüsü kardeşlerimiz imtihanlarını olanca güzelliğiyle verdiler ve Rablerine gittiler. Geride kalanlara destek olmak ise bizim imtihanımız olarak önümüzde duruyor. Halep ölüyor iken duyarsızca yaşamak günden güne büyüyen bir vebale dönüşüyor. Artık buna dur demeliyiz. Ayağa kalkmalı ve şerefimizi haykırmalıyız. Halep’in çığlığına ses vermek, ihtiyaçlarını karşılamak en asli vazifemizdir.

Halep için en iyi insani yardım ise kendilerini ölüm makinelerinden koruyacak teçhizat ve donanımların verilmesi ve açlıkla cebelleşen halk için insani yardım koridorunun açılmasıdır.

Her yükseleni indirmek Rabbimizin Sünnetullah’ıdır. Allah yok etmek istediği zalim orduları Suriye’ye çekiyor. Halep’i ele geçirmeyi planlayan Esed, İran ve Rusya bilsin ki, Halep Allah’ın izniyle düşmeyecek! Ama bir gün Şam’ın, ’ın ve ’nın düştüğüne hepimiz şahit olacağız!

Zafer, Allah’ın izni ile pek yakında Müslümanların olacaktır.

Hamd; Âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.

-Öncü Nesil İnsani Yardım Derneği-

Tarih: 4.12.2016

Ankara İran Büyükelçiliği Önü

Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya Fetih Medya

Gereksizse Sil

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

  • selin
    13 Aralık 2016 16:12 Kullanıcı Profili

    neden bu toplanan kalabalikla halep e gitmiyorsunuz? neyi, kimi bekliyorsunuz? cihad ustumuze farz oldu kardeslerim. ahirette bunun hesabi agir olacak.

Bir Yorum Yazın