Ankara’da 4 bin polis alarma geçti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Nisan 2018 | 17 Recep 1439 Salı 18:31

Cumhurbaşkanı ’ın sahipliği yapacağı “” konulu üçlü zirvede buluşacak Devlet Başkanı Vladimir ile İran Cumhurbaşkanı Hasan ’nin güvenliğini 4 bin sağlayacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani bugün ’ya gelecek. Her iki için Esenboğa Havalimanı’nda geniş önlemleri alınacak. Liderlerin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile kalacakları otellere gidiş için kullanacakları güzergahlarda yaya polisler görev yapacak. Güzergahlar geçiş öncesinde kontrol edilerek araç ve yaya trafiğinden arındırılacak. Geçişler öncesinde üst geçitlerde yaya trafiği engellenecek.

Güvenli̇k önlemleri̇ arttırıldı

Ankara’da iki gün sürecek temasları sırasında Putin ve Ruhani’nin konaklayacakları otellerde de geniş güvenlik önlemleri alındı. Liderlerin kalacakları katlar tamamen kapatılırken, ziyaret süresince otel çevresi ile buralara açılan sokak ve caddelerde de önlemler sürecek. Çevre sokaklarda oluşturulacak uygulama noktalarında araç ve yayaların, aramaları yapıldıktan sonra girişlerine izin verilecek.

4 Bi̇n poli̇s görev alacak

Öte yandan liderlerin güzergahları ile kalacakları otellerin çevresindeki yüksek binalarda özel harekat timleri görev yapacak. Putin ve Ruhani’nin güvenliğini iki gün süreyle toplam 4 bin polis sağlayacak.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın