Amerika’dan “terör kavramına çifte standart”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Ocak 2017 | 19 Rebiülahir 1438 Salı 15:40

Bir çok İslam ülkesini, “terör” bahanesiyle işgal eden , ’nin ve çok sayıda ülkenin terör listesinde olan PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye Washington’da ‘Rojava ve Kuzey Suriye Demokratik Özerklik Bürosu’ açılıyor.

 

 

Geçtiğimiz günlerde Örgütü’nü (ihvan) terör listesine alma olurken, ’nin terör örgütü listesinde bulunan PKK’nın Suriye kolu PYD’ye temsililcilik açması,  “çıkarlara göre terör” yorumlarına neden oldu.

 

 

PYD’nin de bağlı bulunduğu Demokratik Suriye Meclisi Eşbaşkanı İlhan Ehmed, ABD’de temsilciliğin açılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 

 

Kürt siyasetçi: Şam’da Suriye yönetimi ile görüştük, federasyon talep ettik , , İsveç, Çek Cumhuriyeti, ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde (IKBY) temsilcilik açan ‘Rojava ve Kuzey Suriye Demokratik Özerklik Temsilciliği’ yeni bürosunu ABD’de açmaya hazırlanıyor.

 

Türkiye’nin terör örgütü olarak gördüğü PYD, YPG ve Demokratik Suriye Güçleri’nin de bağlı olduğu Demokratik Halk Hareketi (TEV-DEM) ile Demokratik Suriye Meclisi Eşbaşkanı olan İlhan Ehmed, temsilcilik açılması ile konuştu.

İlgilinizi Çekebilir:  Türkiye ile İspanya arasında iki anlaşma imzalandı

 

 

ABD’de olduklarını belirten Ehmed, temsilciliğin açılması için çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi. Temsilciliğin ABD’nin başkenti Washington’da açılacağını aktaran Ehmed, “Temsilciliğin açılması için kesin bir tarih veremiyoruz. Geç bir zamanda açılabilir erken bir zamanda da açılabilir. Görüşmeler ve çalışmaların bitmesine bağlı durumlar belli eder” dedi.

 

 

ABD ile ilişkilerinin de iyi olduğunu vurgulayan Ehmed, ilişkileri daha da geliştirmek için bir heyet olarak ABD’ye geldiklerini dile getirdi. ABD ve Kürtlerin, DAEŞüne karşı etkili bir mücadele verdiğine dikkat çeken Ehmed, Donald Trump yönetimiyle de iyi ilişkiler içerisinde olmak istediklerini ifade etti.

 

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın