Amerika’dan Suriye için yeni uçaklar!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Şubat 2017 | 17 Cemaziyelevvel 1438 Salı 09:54

, ’de güçlenen İslamcı muhalif güçlere karşı operasyonlarını artırmak için, bahanesiyle bölgeye yığınak yapmaya devam ediyor.

 

 

Merkez Kuvvetler Komutanlığı (), George W.H. Bush uçak gemisinin 13 Şubat itibarıyla ’den DAEŞ karşıtı operasyonlara katıldığını açıkladı.

 

 

ABD Donanması 6. Filosu’na bağlı olarak harekat icra edecek olan uçak gemisinin 2 Şubat’ta Akdeniz’e girdiği kaydedildi.

 

 

 

Açıklamada, George W.H. Bush uçak gemisine, hava unsurlarının yanı sıra güdümlü füze kruvazörleri USS Philippinne Sea ve USS Hue City’nin yanında güdümlü füze destroyerleri USS Laboon ve USS Truxtun’un da eşlik ettiği belirtildi.

 

 

 

İlgilinizi Çekebilir:  Dumayr’da tahliye bitti: Muhalifler Cerablus’ta…

 

En son Dwight D. Eisenhower uçak gemisi, 28 Haziran ile 7 Temmuz ve 6-12 Aralık 2016 tarihlerinde Doğu Akdeniz’de görev yapmıştı.

 

 

Amerikan uçakları ve İHA’ları son zamanlarda, Suriye’deki muhaliflerin etkşn güçlerinden, eski adıyla Şam’ın Fethi Cephesi’ne (ŞFC) ait karargahları ve üst düzey komutanlarını hedef almıştı.

 

 

ŞFC, kendini fesh ederek, sahadaki yeni oluşum Şam’ı Özgürleştirme Heyeti’ne katıldıklarını (ŞÖH) açıklamıştı. Ancak buna rağmen Amerikan öncülüğündeki güçleri, yeni oluşumu hedef almaya devam ediyor.

 

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil