Amerika döktüğü kana rağmen, savaş stratejilerinde çaresizsizlik içinde!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ocak 2017 | 1 Cemaziyelevvel 1438 Pazar 14:35

Başkanı Donald ’ın ’ı yenmek için 30 gün içerisinde bir stratejinin hazırlanması konusunda Savunma Bakanlığının (Pentagon) koordinasyonunda kabinesini görevlendirmesi, Amerika’nın çaresizliğini ortaya koydu.

Uzun yıllardır “terör örgütleriyle mücadele” adı altın İslam Dünyasını tam bir kan gölüne çeviren Amerika, milyonlarca dolar harcamasına ve binlerce askerinin ölmesine rağmen tam manasıyla bir başarı elde etmiş değil.

Bundan dolayı olacaktır ki, Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Trump’ın “DAEŞ‘ı Yenme Planı” başlığıyla imzaladığı başkanlık genelgesinin detayları duyruldu.

Kampanya döneminde başkan olması halinde DAEŞ ile daha etkili bir mücadeleye girişeceğini belirten Trump, “ ve ’ta DAEŞ’ı yenme planı” vurgusuyla yayımladığı başkanlık genelgesinde DAEŞ’a karşı mücadelenin seviyesinin artması gerektiğini belirtti.

İlgilinizi Çekebilir:  BM'den ABD'ye çağrı

Trump’ın DAEŞ ile mücadele konusunda hazırlanacak stratejiye güvendiği ve bu güvenini, “Çok başarılı olacak.” sözleriyle dile getirdiği bildirildi.

Bir ay içinde Trump’a sunulması beklenen planın, DAEŞ’ı yenmek için kapsamlı bir stratejiyi ortaya koyması gerektiği bildirilen açıklamada, DAEŞ’a karşı mücadelede uluslarası hukuk bağlamında değişiklik tavsiye edildi.

Trump’ın Ortadoğuda nasıl bir strateji izleyeceği bilinmezken, DAEŞ ile mücadele adı altında daha çok müslüman kanı akıtacağı tahmin ediliyor.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Anahtar Kelime: , , , , ,

Bir Yorum Yazın