Amerika dibimize konuşlanıyor

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Şubat 2017

İçimize konuşlandı yetmedi dibimize Bulgaristan’a kapak atan Amerika İncirlik’i aratmayacak büyük bir askeri üs kurmayı planlıyor.,

 

Bulgaristan Savunma Bakanlığı’nın duyurusuna göre, ülkeye ulaşan ABD askerlerine, tanklar, silahlı vasıtalar ve ekimpan desteği eşlik edecek. Birliklerin tamamının haftasonuna kadar Bulgaristan’a ulaşması bekleniyor.

Fetih Medya

Karadeniz’in doğusunda bulunan ve ABD ve Bulgaristan’ın birlikte yönettiği Novo Selo askeri üssüne gelen birliklerin, ABD’nin Doğu Avrupa ülkeleriyle işbirliğinin sürdüğünü, Moskova’ya gösterme amacı taşıdığı bildirildi.Bulgaristan Savunma Bakanlığı, 120 ABD askerinin halihazırda üste bulunduğunu, 80 tankın ve yüzlerce silahlı savaş aracının daha askeri üsse ulaşacağını duyurdu.

Askeri birlikler, aralarında Bulgaristan, Estonya, Letonya, Litvanya ve Romanya’nın da bulunduğu ülkeler arasında rotasyon yaparak konuşlanacak.

Ocak ayında Polonya’ya 2700 askerin konuşlanması, Rusya’ya yönelik bir tehdit olarak yorumlanmış ve Kremlin’in tepkisini çekmişti.

İlgilinizi Çekebilir:  'Akdeniz'de 126 göçmeni taşıyan bot kayıp'

SPUTNİK

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?