Almanya’yı karıştıran siber saldırı şüphelisi tutuklandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ocak 2019 | 2 Cemaziyelevvel 1440 Salı 15:20

Yirmi yaşındaki şüphelinin, Angela ’de dahil olmak üzere 1000 liderin kişisel veya profesyonel verilerini hacklediği iddia ediliyor.

 

Timetürk Çeviri

Yüzlerce Alman politikacı, daha önce görülmemiş ölçekte ülke genelinde şok yaratan bir siber saldırıya maruz kaldı. Bu büyük korsanlığın ortaya çıkmasından dört gün sonra Alman polisi salı günü bir şüphelinin tutuklandığını açıkladı. Bir polisin ifadesine göre, 20 yaşında genç bir , Frankfurt Hessen’deki evinde tutuklandı.

Haftalık Der Spiegel’in web sitesine göre lise öğrencisi olan , saldırıları tek başına yatığını açıkladı.

Alman makamları geçen yaklaşık bin kişinin kişisel ya da ticari verilerinin bir hesabı aracılığıyla yayınladığını tespit etti. Kurbanlar arasında Şansölye Angela Merkel ve birkaç bakanının yanı sıra eğlence dünyasından ve şahsiyetler de vardı.

Yapılan araştırmalarda, çok önemli bilgilerin sızdırılmadığı, çoğunlukla iletişim, adres, İnternet üzerindeki konuşmalar, ve idari belgeler, mektuplar olduğu açıklandı. Angela Merkel ile ilgili olarak yayınlanan bilgilerin, zaten yarı halka açık olan e-posta adresleri ve kendisine gönderilen mektuplar olduğu açıklandı.

Kaynak: Le Parisienne, AFP

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.