Almanya’dan küstah tehdit: Erdoğan kazanırsa…

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Haziran 2018 | 7 Şevval 1439 Perşembe 17:04

ve karşıtı tutumuyla bilinen Alman Hristiyan Demokrat Birliği (CDU), 24 Haziran seçimleri öncesinde ’yi AB üyeliğiyle etti.

Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan 24 Haziran seçimine sayılı günler kala ’dan sesler yükselmeye başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı ’ı hazmedemeyen Başbakanı Angela Merkel liderliğindeki Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Türkiye’ye karşı küstah tehditler savurdu.

CDU partili Avrupalı Parlemanter Renate Sommer, Erdoğan seçimleri kazanırsa Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğinin mümkün olmayacağını iddia etti. Seçimler yaklaşırken Türkiye hazımsızlığını iyice dışa vuran Sommer, “Avrupa Parlamentosu bu durumda üyelik müzakerelerinin sona erdirilmesini talep edecektir” diyerek haddini aştı.

İlgilinizi Çekebilir:  Macron uyardı: AB tehlikede

Afri̇n operasyonunu da hazmedememi̇şlerdi̇

Türkiye’nin her attığı adımı takip eden Alman CDU, Türkiye’nin ’de terör örgütü PKK/’ye karşı başarıyla sonlandırdığı Zeytin Dalı Harekatı’na da dil uzatmıştı.

Her fırsatta Türkiye’yi karalamaya çalışan Alman parti, harekatı sona erdirme ve bölgeden çekilme çağrısında bulunmuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın