Almanya’dan küstah tehdit: Erdoğan kazanırsa…

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Haziran 2018 | 7 Şevval 1439 Perşembe 17:04

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye karşıtı tutumuyla bilinen Alman Hristiyan Demokrat Birliği (CDU), 24 Haziran seçimleri öncesinde Türkiye’yi AB üyeliğiyle etti.

Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan 24 Haziran seçimine sayılı günler kala ’dan sesler yükselmeye başladı. Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanı ’ı hazmedemeyen Almanya Başbakanı Angela Merkel liderliğindeki Hristiyan Demokrat Partisi (CDU) Türkiye’ye karşı küstah tehditler savurdu.

CDU partili Avrupalı Parlemanter Renate Sommer, Erdoğan seçimleri kazanırsa Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğinin mümkün olmayacağını iddia etti. Seçimler yaklaşırken Türkiye hazımsızlığını iyice dışa vuran Sommer, “Avrupa Parlamentosu bu durumda üyelik müzakerelerinin sona erdirilmesini talep edecektir” diyerek haddini aştı.

Afri̇n operasyonunu da hazmedememi̇şlerdi̇

Türkiye’nin her attığı adımı takip eden Alman CDU, Türkiye’nin Afrin’de terör örgütü /’ye karşı başarıyla sonlandırdığı Dalı Harekatı’na da dil uzatmıştı.

Her fırsatta Türkiye’yi karalamaya çalışan Alman parti, harekatı sona erdirme ve bölgeden çekilme çağrısında bulunmuştu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın