Almanya’da ‘biyolojik silahlı terör saldırısı’ uyarısı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Haziran 2018 | 8 Şevval 1439 Cuma 11:35

Alman birinci televizyon kanalı ARD’ye konuşan Federal Başsavcı Peter Frank, Köln’de geçen hafta Tunuslu bir zanlının evinde zehirli madde bulunmasıyla ilgili yaptı.

birimlerinin uzun süredir saldırıların farklı biçimlerde düzenlenebileceği tehlikesi üzerinde durduğunu söyleyen Frank, “Teröristler bu konuda çok yaratıcı olabilir ve bütün senaryoları deneyebilir. Buna biyolojik tehdidi de dahil. Buna hazırlıklı olmalıyız” dedi.

Tunuslu zanlı DAEŞ üyesi değil

Frank, geçen hafta Köln’de gözaltına alınan Tunus vatandaşı zanlının DAEŞ’e katılmak için iki kez üzerinden ’ye gitme teşebbüsünde bulunduğunu ancak başaramadığını açıkladı. Başsavcı Frank’e göre zanlı şu an DAEŞ üyesi değil.

Tunus vatandaşı Seif A.H. polisin evinde yaptığı aramanın ardından gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı. Başsavcılığın verdiği bilgiye göre, zanlının evinde yapılan aramada 84,3 miligram zehirli risin ele geçirilmişti.

Risin, keneotu bitkisinin tohumundan üretiliyor.

Federal Emniyet Teşkilatı Başkanı Holger Münch Çarşamba günü yaptığı açıklamada, zanlının internetten sipariş ettiği zehirli maddelerle biyolojik silah yaparak somut bir hazırlığında olduğunu belirtmişti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın