Almanlar asker arttırıyor

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Şubat 2017

Gelişmiş devlet olarak ön plana çıkan Almanya, ek personele ihtiyaç duyduğunu belirterek 2024’e kadar asker sayısının 198 bine, sivil personel sayısını da 61 bine çıkartacağını belirtti.
Artan görevler ve personel eksikliği nedenlerini savunarak Almanya, 2024’e kadar asker sayısında önemli ölçüde arttırmalar yapacağını ve bu ihtiyacını kapatmayı düşündüklerini söyledi.

Almanya’nın Savunma bakanlığı tarafından yapılan araştırmalar ve toplantılar sonucunda Almanya’nın kesin ve net bir şekilde ek personele ihtiyaç duyduğu ve asker sayısında eksikliğinin olduğunu açıkladı.
Gelişmekte olan sanayisi ve kendine has silah teknolojisi ile ön plana çıkan Almanya’nın, geçen sene başlayan değişikliklerinin de devam edeceği söylendi.

Almanya Ordu’sunun geçen yıl başlattıkları değişimin devam edeceğini belirten Savunma Bakanlığı, Orduya düşen görevlerin artmasıyla birlikte ordu personelinin de artması gerektiğini söyledi.
Savunma Bakanlığının açıklamasında, Almanya Ordusuna artan talepleri ön plana çıkararak, bundan dolayı nitelikli personele kesinlikle ihtiyaç olduğunu yineleyerek açıkladı.

Askeri ve sivil personele duydukları ihtiyaçların uzun vadede daha çok ihtiyaçlarına yarayacaklarını belirterek tarih olarak 2024 verildi.
Şu anda ortalama olarak 178 bin askere sahip olan Almanya’nın, 2024 yılında sivil personel haricinde yine ortalama olarak 198 bine yaklaşık çıkacağını belirtti.

İlgilinizi Çekebilir:  Askıya almışlardı! Avustralya son kararını verdi

Gençlerinin milliyetçilik duygularını arttırmak için yakın bir zamanda televizyon programlarından birinin de Askerlik ile alakalı olduğu öne çıktı. Askerlik başvurularının daha fazla olmasını ümit eden Almanya’nın buna benzer teşvik uygulamalarına da teker teker başvuracağı tahmin ediliyor.

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Anahtar Kelime: almanya, DAEŞ, Ordu

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?