Alman Posta İdaresi’nin milyonlarca kişinin verilerini sattı iddiası

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 3 Nisan 2018 | 17 Recep 1439 Salı 05:37

Haberde, Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller, Sol Parti ve için Alternatif’in (AfD) ise Posta İdaresi ile bu yönde bir iş birliği yapmadığı belirtilirken, Posta İdaresi’nin içi bir broşüründe, “ bölgesindeki her için, her parti için bir tesadüfi değer belirlendiği” vurgulandı. Bunun da, 1 ile 100 arasında olduğu ve toplam 34 milyon hane içeren 20 milyon ve bir milyardan fazla kişisel veri içeren bilginin sunulduğu iddia edildi.

İHA’nın haberine göre, Alman Posta İdaresi ise yaptığı açıklamada, yan kuruluşları olan Deutsche Post Direkt’in “kişilere ait verileri Alman verilerin korunması yasasına” göre kaydettiği ve işleme koyduğu belirtilirken, bu kuruluşun faaliyetlerinin Kişisel Verilerin Korunmasından Sorumlu Daire tarafından denetlendiği ifade edildi.

”Veri̇ kullanımı i̇sti̇smarı”

Almanya’da Berlin Eyalet Mahkemesi, ’un da kullanıcılara ait veri kullanımını dışı olarak yorumlayarak, açılan davada, sosyal ağın kullanıcıların önceden belirlenmiş Kullanım Koşulları ve bazı Hizmet Şartları’nı kullanma biçiminin Almanya’daki veri korumasına yönelik yasaları ihlal ettiğine karar vermişti.

”Genel veri̇ yasası geli̇yor”

Mayıs ayı sonunda ise Birliği (AB), Genel Veri Koruma Yasasını (GDPR – General Data Protection Regulation) yürürlüğe sokacak. yasa ile birlikte Facebook da dahil olmak üzere şirketleri Kullanım Koşulları ve Hizmet Şartları’nı yeniden düzenleyecek.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın