Alman polisi PKK eylemine tepki veren Türk aileyi tutukladı!

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Ekim 2018 | 19 Safer 1440 Pazar 09:29

’nın başkenti Berlin’de, ellerinde örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın paçavralarıyla Alexander Meydanı’ndan Brandenburg Kapısı’na yürüyen yüz kişilik yandaşı, işareti yapan Türk aileye saldırıda bulundu. Kuzey Ren Vestfalya eyaletinden Berlin’e gezmeye geldiği öğrenilen Türk , ’lıların ve Cumhurbaşkanı aleyhine atmaları üzerine bozkurt işareti yaptı ve “Türkiye” diye bağırdı. Bunun üzerine ’lılar Türk aileye saldırıda bulundu.

 

BABA İLE İKİ ÇOCUĞUNA ORANTISIZ GÜÇ

AA’da yer alan habere göre polisin terör örgütü elebaşı Öcalan’ın paçavralarının açılmasına tepki göstermemesi ve Türk aileden baba ile oğlu ve kızını orantısız güç kullanarak gözaltına alması dikkati çekti. Saldırıda bulunan PKK’lıların da birkaçının gözaltına alınması sırasında onları polise müdahale eden diğer PKK’lılar polislere küfretti ve Almanya devleti aleyhine sözler söyledi.

DUSSELDORF’TA DA GÖSTERİ YAPTILAR

PKK yandaşları, Almanya’nın Düsseldorf kentinde de bir araya gelerek, ellerinde yine elebaşı Öcalan’ın resmedildiği paçavralarla yürüyüş yaptı. Örgüt yandaşlarının yürüyüşü sırasında Düsseldorf polisi geniş güvenlik önlemi aldı. yapan terör örgütü yandaşlarına çevrede yaşayan bazı Türkler tepki gösterdi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın