Alimler Birliği: Mescid-i Aksa’nın kapatılması ümmete meydan okumadır

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Mart 2019 | 8 Recep 1440 Cuma 09:51

için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulunan Birliği: Mescid-i Aksa’nın kapatılması ümmete meydan okumadır.

, işgal polisinin Mescid-i Aksa’yı kapatmasının ve cemaate saldırmasının açık bir ihlal ve ümmete olduğunu söyledi.

İşgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme peşinde koşan ülkelerin de Mescid-i Aksa’da yaşananlardan sorumlu olduğunu belirten Dünya Alimler Birliği, bugün (14 Mart Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, İslam ümmetinin liderlerini ve halklarını ’e destek olmaya ve kapılarını açarak Mescid-i Aksa’yı savunmaya davet etti.

İşgal geçtiğimiz Salı günü Kubbetu’s-Sahra’ya baskın düzenleyerek cemaati ve görevlileri darp etmiş, daha sonra Mescid-i Aksa’nın kapılarını kapatmıştı.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, hatiplere de çağrıda bulunarak, Cuma hutbelerinde Mescid-i Aksa’dan bahsetmelerini istedi.

Bildiride, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya ve cemaatine saldırmasında işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme peşinde koşan ülkelerin de büyük sorumluluğu olduğu kaydedildi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği, İslam ülkelerini uyararak, yaşananlar karşısında sessiz kalmanın Mescid-i Aksa’nın zaman ve mekan olarak bölünmesine açacağını söyledi.

İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı ’ye ve Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’teki vakıfların yönetiminden sorumlu Ürdün’e seslenen Dünya Müslüman Alimler Birliği, Mescid-i Aksa için acilen harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.