Ahmet Altan ve Mehmet Altan FETÖ soruşturmasında gözaltında

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Eylül 2016 | 9 Zilhicce 1437 Cumartesi 10:22

Gazeteci-yazar Ahmet Altan ile kardeşi Prof. Dr. Mehmet Altan, İstanbul Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyonu kapsamında sabah saatlerinde gözaltına alındı.

Nazlı Ilıcak ve Prof.Dr. Mehmet Altan’ın Can TV’de hazırlayıp sunduğu televizyon programına konuk olarak katılan Ahmet Altan’ın 14 Temmuz tarihli programda çağrışımıyla subliminal mesaj içeren söylemlerde bulunmaları nedeniyle gözaltına alındıkları öğrenildi. Bu söylemler kapsamında, Hükümeti ve Cumhurbaşkanını tehdit ettikleri, darbenin gerçekleşeceğini beyan ettikleri, darbe girişimini terör örgütünce fikir ve eylem birliği içerisinde olmadan bilmelerinin ve bunu bir gün önce kamuoyu algısını şekillendirecek biçimde beyan etmelerinin mümkün olamayacağı, hiç bir demokratik düzende darbe girişimini desteklemenin basın veya ifade hürriyetiyle açıklanamayacağı, bu şekilde darbe girişiminde bulunan terör örgütü mensubu bir kısım şahıslarla birlikte iştirak halinde atılı suç işledikleri iddiaları üzerine gözaltına alındıkları öğrenildi.

İlgilinizi Çekebilir:  Batı'dan Batman'a tersine göç

Soruşturma kapsamında programdaki ifadeler sebebiyle Nazlı Ilıcak’ın da ifadesinin alınacağı öğrenildi. Altan kardeşlerin, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemleri devam ediyor.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın