Ağrı’da sıcak çatışma

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Nisan 2018 | 29 Recep 1439 Pazar 03:58

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı timlerince Doğubayazıt ilçesinin Ağrı Dağı bölgesindeki kesiminde yürütülen operasyonda, bir terörist ile sıcak temas sağlandı.

Çıkan çatışmada 5 yaralandı, 1 terörist de etkisiz hale getirildi.

AA’nın haberine göre, bölgeye gönderilen ambulanslar ile Doğubayazıt Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı askerlerden 2’si yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Yaralı bir asker de helikopterle ’daki bir hastaneye sevk edildi.

Çatışmada, bazı teröristlerin de yaralı halde kaçtığı belirtildi.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, AA muhabirine, Ağrı Dağı bölgesinde yürütülen operasyonda, güvenlik güçlerinin bir grup terörist tespit ettiğini ifade etti.

Timlerin terörist grupla sağladığı sıcak temasta çatışma çıktığını anlatan Elban, “Operasyonda 1 terörist de etkisiz hale getirildi. Kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyonlarımız sürüyor.” dedi.

Yaralı 3 askerin tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Ayrıca, Türk askerinin Ağrı Dağı bölgesinde son bir haftada yaptığı operasyonlarda 5 teröristin etkisiz hale getirildiği, bir teröristin de sağ olarak yakalandığı kaydedildi.

Takviye birliklerin gönderildiği bölgedeki operasyon sürüyor.

ASKERİN CENAZESİ SAKARYA’YA UĞURLANDI

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde teröristlerle arasında çıkan çatışmada hayatını kaybeden Jandarma Çavuş Ahmet Baş’ın cenazesi, askeri törenle Sakarya’ya uğurlandı.

Ağrı Dağı kırsalında teröristlerle sağlanan sıcak temasta hayatını kaybeden Baş için Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanında tören düzenlendi.

Fetih Medya

Baş’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, öz geçmişinin okunması ve dua edilmesinin ardından askeri uçakla ailesinin yaşadığı Sakarya’ya gönderildi.

Fetih Medya

Törene Ağrı Valisi Süleyman Elban, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Güray Alpar, 12. Mekanize Piyade Tugayı Komutanı Tuğgeneral Ahmet Ömercikli, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, amirleri, askeri erkan ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın