Afrin’de YPG’nin paralı asker transferi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Ocak 2018 | 6 Cemaziyelevvel 1439 Salı 15:21

örgütü ’nın Suriye’deki  kolu olan ’nin elinde bulundurduğu Afrin’de ve ÖSO birlikleri ilerlemeye devam ediyor. Zeytin dalı operasyonuyla köşeye sıkışan devşirme askerlerini ön plana sürüyor.

Dün sosyal medya hesapları üzerinden duyurulan DAEŞ’lıları çatışmalara katılmak şartıyla bıraktığı haberinden sonra bölgeye Rus Cumhuriyetleri,  Avrupa ülkelerinden askerlerin ileri sürüldüğü bildirildi.

YPG’ye yakın kaynakların ettiği haberlerde lejyonerleri ileri sürdüğü ve özel lejyoner birliğinin kara harekatında oldukça başarılı oldukları iddia edildi.

YPG içinde lejyoner olarak savaşan Amerika,Rusya, İngiltere, Kanada, Sırbistan, Kırgızistan, Çin ve Çek Cumhuriyeti’nden  askerler bulunuyor.

İlgilinizi Çekebilir:  Taliban Afganistan'ın güneyinde bir askeri üssü ele geçirdi

ÇOğu emekli olan bu askerlerin ve stratejik bilgilernden de istifade edilirken finansmanalrının kim tarafından sağlanmadığı bilinmiyor.

Varlıkalrı ve kimlikleri hakkında öldükten sonra hebrdar olduğumuz bu paralı askerlerden geçtiğimi ay  bölgede çatışmalara giren ve DAEŞ tarafından öldürürülen 5 İngiliz’in cenazesi Londra’ya gönderilmişti. ’da bir çok Rus askeri ve uzak doğu kökenli askerin DAEŞ tarafından esir alınıp öldürüldüğü biliniyor.Fetih Medya

Fetih Medya

Kaynak: Medya

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın