Afrin’de mühimmat deposu bulundu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Mayıs 2018 | 8 Ramazan 1439 Çarşamba 23:03

Türk Silahlı Kuvvetlerince () Afrin’deki arama faaliyetlerinde teröristlere ait bir mühimmat deposu daha tespit edildi. Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, birlikleri, ’nin kuzeyindeki Afrin bölgesinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Fetih Medya

TSK ve Özgür Suriye Ordusu tarafından 18 Mart 2018 tarihi itibarıyla kontrol altına alınan Afrin’de halkın korunması amacıyla mayın ve el yapımı patlayıcı aramaları da devam ediyor.

Fetih Medya

TSK unsurları, ayrıca harekat kapsamında /’ye ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçlerin bulunması için de aralıksız operasyonlarını sürdürüyor.

Bu çalışmalar sırasında son olarak teröristlere ait bir mühimmat deposu tespit edildi. TSK, söz konusu depo ve mühimmatlara ilişkin görselleri sosyal hesaplarından paylaştı. Fotoğraflarda, teröristlerce el yapımı patlayıcı imalatında kullanılan tahrip gücü yüksek patlayıcılar gözler önüne seriliyor.

Afrinlilere yardımlar sürüyor

TSK birliklerince, ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı () tarafından sağlanan insani yardımların bölgeye erişimi konusunda gerekli destek de sağlanıyor.

Afrin’de hayatın normale dönmesi için devam eden çalışmalarla halk, gün geçtikçe daha huzurlu bir ortama kavuşuyor.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, AFAD-TSK iş birliğiyle son bir haftada 52 yerleşim yerinde yaklaşık 6 bin kişiye yapıldığı kaydedildi.


İktibas: haberyirmi, sorumluluk kaynağa aittir.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın