Afganistan’ın kuzeyinde Taliban saldırısı: En az 10 ölü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Nisan 2018 | 21 Recep 1439 Cumartesi 14:45

Taliban’a bağlı silahlı güçlerin ’ın kuzeyindeki Sar-i Pul vilayetinde düzenlediği sadırıda güçlerinden çok sayıda kişi öldü.

Yerel haber kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Afganistan’ın kuzeyindeki Sar-i Pul vilayetinde Taliban tarafından hükümeti güçlerine ait bir karakola düzenlenen saldırıda en az 10 kişi öldü.

Geçtiğimiz gece Sar-i Pul merkezine bağlı Ediryang bölgesinde Kabil hükümeti güçlerine ait karakola Taliban’a bağlı güçlerce düzenlendi.

Bölgede uzun süre arasındaki çatışmanın devam ettiğini belirten yerel , Taliban’a bağlı güçlerin karakolu ele geçirdiğini aktardı.

Sar-i Pul merkezi konumu:

Taliban sözcüsü Kari Muhammed Ahmedi tarafından ağları üzerinden yapılan açıklamada, saldırıda Kabil hükümeti güçlerine bağlı çok sayıda askerin öldürüldüğü belirtildi.

Sözcü Ahmedi tarafından yapılan açıklamada, hükümet güçlerine bağlı askerlerden 10’unun cesedinin çatışma bölgesinde kaldığı öne sürüldü.

Öte yandan Taliban kaynakları, düzenlenen saldırıda çok sayıda ve mühimmatın ele geçirildiğini belirtirken, ele geçirilen ve mühimmatlara ait olduğu belirtilen görüntüleri de paylaştı.

Taliban kaynakları tarafından paylaşılan görüntüler:

Fetih Medya

Fetih Medya

Taliban sözcüsü, Kabil hükümetine bağlı kaynaklar tarafından yapılan, “Bölgedeki 25 Taliban savaşçısı teslim oldu” yönündeki ifadelerin ise gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın