Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

Afganistan’dan çekilmeye hazırlanıyorlar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Ocak 2019 | 22 Cemaziyelevvel 1440 Pazartesi 22:55

İtalyan basınında, Savunma Bakanlığı kaynaklarına dayandırılarak verilen haberlerde, Bakan Trenta’nın, Silahlı Kuvvetlere bağlı Uluslararası Güçler Operasyon Komutanlığına (Coi) verdiği talimatta, İtalyan askerlerinin ’dan çekilmesi için bir plan hazırlamasını istediği ifade edildi.

Haberlerde, Bakan Trenta’nın da üyesi olduğu, ortağı 5 Yıldız Hareketi (M5S) partisinden 5 parlamenterin konuya ilişkin, Senato ve Meclisin Dışişleri Komisyonlarına yazılı bilgilendirme yaptıkları da kaydedildi.

Afganistan’daki Uluslararası Destek Gücü (ISAF) kapsamında, Herat kentinde 900 İtalyan askerinin görev yaptığı, ayrıca İtalya Silahlı Kuvvetlerine ait 148 kara aracı ve 8 uçağın da bölgede olduğu belirtiliyor.

İTALYA YURT DIŞINDA ASKERİ STRATEJİSİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Diğer yandan ülkenin önde gelen gazetelerinden Corriere della Sera, İtalya’nın yurt dışı misyonlarındaki stratejisinde değişikliğe gittiğini savundu.

’da daha az, ’da daha çok olacağını” yazan gazetenin haberinde, İtalya’nın, başta kenti olmak üzere Irak’taki sayısını azaltacağı ancak düzensiz göçle mücadele kapsamında, Nijer ve Libya gibi ülkelerinde yoğunlaşacağı ileri sürüldü.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.