Afganistan’dan çekilmeye hazırlanıyorlar

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Ocak 2019 | 22 Cemaziyelevvel 1440 Pazartesi 22:55

İtalyan basınında, Bakanlığı kaynaklarına dayandırılarak verilen haberlerde, Trenta’nın, Silahlı Kuvvetlere bağlı Uluslararası Güçler Zirvesi Operasyon Komutanlığına (Coi) verdiği talimatta, İtalyan askerlerinin ’dan çekilmesi için bir hazırlamasını istediği ifade edildi.

Haberlerde, Bakan Trenta’nın da üyesi olduğu, ortağı 5 Yıldız Hareketi (M5S) partisinden 5 parlamenterin konuya ilişkin, Senato ve Meclisin Komisyonlarına yazılı bilgilendirme yaptıkları da kaydedildi.

Afganistan’daki Uluslararası Güvenlik Destek Gücü (ISAF) kapsamında, Herat kentinde 900 İtalyan askerinin görev yaptığı, ayrıca İtalya Silahlı Kuvvetlerine ait 148 kara aracı ve 8 uçağın da bölgede olduğu belirtiliyor.

İTALYA YURT DIŞINDA ASKERİ STRATEJİSİNİ DEĞİŞTİRİYOR

Diğer yandan ülkenin önde gelen gazetelerinden Corriere della Sera, İtalya’nın yurt dışı misyonlarındaki askeri stratejisinde değişikliğe gittiğini savundu.

“Asya’da daha az, ’da daha çok asker olacağını” yazan gazetenin haberinde, İtalya’nın, başta kenti olmak üzere Irak’taki asker sayısını azaltacağı ancak düzensiz göçle kapsamında, ve Libya gibi Afrika ülkelerinde yoğunlaşacağı ileri sürüldü.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın