Açlık grevindeki iki eski esir Ramallah’ta hastaneye kaldırıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Eylül 2018 | 2 Muharrem 1440 Çarşamba 14:11

’nin maaşlarını kesmesini için üç gün önce açlık grevine başlayan iki eski durumlarının kötüye gitmesi üzerine dün ( Salı) Ramallah’ta hastaneye kaldırıldı.

Filistin Yönetimi’nin Kasım 2007’den bu yana maaşlarını vermemesini protesto eden 35 eski esir Pazar gününden bu yana yapıyor.

Maaşları Kesilen Eski Komitesi, eski Abdülhadi Ebu Halef ve Müfid Nezzal’in açlık grevi neticesi sağlıklarının bozulması nedeniyle hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Komite, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, eski esirlerin sağlığından ve can güvenliğinden Filistin Yönetimi’nin sorumlu olduğunu ifade ederek, esirlerin selameti için ilgili kesimleri harekete geçmeye davet etti.

Bu arada, El-Hak Müessesesi, eski esirlerden bir grubun ’deki Esirler Heyeti önünde 9 Eylül’de başlattığı açlık grevi eyleminden duyduğu endişeyi dile getirdi.

Açlık grevine başlayan eski esirler, Esirler Heyeti’ne, Filistin Başbakanlığına ve ilgili çevrelere hakları olan maaşların iade edilmesi için defalarca çağrıda bulunmuş fakat herhangi bir sonuç alamamıştı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın