Abisinin suikast emrini o mu verdi? Flaş gelişme!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Şubat 2017 | 26 Cemaziyelevvel 1438 Perşembe 03:15

Dünyanın konuştuğu suikastta flaş gelişme!

lideri Kim Jong-Un’un üvey abisi Kim Jong-Nam suikastıyla ilgili olarak Kuzey Koreli bir diplomat için arama kararı çıkarıldı

Geçtiğimiz günlerde Kuala Lumpur Havaalanı’nda suikaste uğrayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un üvey abisi Kim Jong-Nam’ın ölümünün ardından, olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Olayın ardından, biri Endonezyalı biri Vietnamlı iki kadını ve bir Kuzey Kore vatandaşını gözaltına alan polisi, Kuzey Kore’nin Kuala Lumpur’daki elçiliğinde görev yapan bir diplomat hakkında da yakalama kararı çıkardı.

Kuzey Koreli diplomat Hyon Kwang Song, suikastle olan bağlantısı nedeniyle arandığı belirtilirken, Kuzey Kore’de devlete ait havayolu firması olan Koryo Air’in 2 Kuzey Koreli çalışanı hakkında da yakalama kararı çıkarıldı. Ancak şüphelilerin Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’a kaçtıkları tahmin ediliyor.

İlgilinizi Çekebilir:  BM'den nükleer silah uyarısı

Malezya polisinin suikastın arkasında Kuzey Kore yönetiminin olduğunu düşündüğü, ancak Kuzey Kore’nin Malezya elçisinin bu iddiaları şiddetli bir biçimde reddettiği belirtildi.

Öte yandan otopsi işlemleri halen devam eden ve ailesinden DNA örneği alınmadan cenazesinin teslim edilmeyeceği açıklanan Kim Jong-Nam’ın tutulduğu morgda da güvenlik önlemleri arttırıldı. Polis kaynakları, bazı kişilerin morga girmeye çalıştıklarını ve bu denemelerinde başarısız olduklarını söyledi.

Bu gelişme üzerine morg çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın