Abdurrezzak el-Mehdi’den halen birleşmekte ayak diretenlere mesaj

Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Şubat 2017 | 16 Cemaziyelevvel 1438 Pazartesi

Muhalif kanatta yer alan ve devrimi vaaz ve nasihatleri ile destekleyen destekleyen Suriyeli hadis alimi Şeyh Abdurrezzak el-Mehdi birleşmekte ayak direten ve halen rejim tarafından  pompalanan barış afyonuna kananlara nasihat etti.

“Birleşmek için neyi bekliyorsunuz?”

Bazıları yeni birleşmeyi alaya alıp dil uzatıyorlar ve (yeni) durumun düzene girmesinden korkuyorlar. Sanki saha iyi bir durumda mı? Onlara diyoruz ki: Getirin elinizde olanı.. Evet, suçlu bazı unsurlar bulunmakta ancak bunlar da Allah’ın izniyle durdurulacak. Doğrusu biz, sahayı mevcut durumundan kurtarmalıyız! Biz, Humus’u kaybettik. Şam’ın birçok toprağını ve Halep’i de kaybettik. O halde hala bizi bekleten şey ne? Ve eğer bu yeni birleşmeye karşı olanlardansanız, Amerika ile Rusya’nın çözümünü bekliyorsanız böyle bir şey gerçekleşmeyecek. Ve maskara durumuna düştüğünüz zaman Suriye’nin tamamıyla el değiştirmesi size dayatılmış olacaktır.

Abdurrezzak el-Mehdî

Abdurrezzak el-Mehdî, Şam’ın ileri gelen ilim ehli ve davetçileri Abdullah el-Muheysinî,  Muslih el-Ulyânî, Ebû Tâhir el-Hamevî, Ebû Haris el-Masrî ile birlikte  Heyet-i Tahriru’ş-Şam’a -( ŞÖH’e) katılmışlardı.

İlgilinizi Çekebilir:  Rakka'da son durum: Taraflar son kozlarını oynuyor

Fetih Medya – Özel Haber

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?