“ABD’nin teröristleri”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ekim 2016 | 9 Muharrem 1438 Pazartesi 12:36

PKK’yı ‘müttefik’ ilan eden Washington, bugüne dek kimi terör listesine almışsa onu destekler oldu. Türkiye’nin Musul’a girmemesi için bütün kozlarını kullanan , yıllardır ‘terörist’ dediği Şii gruplarla sahada aktif işbirliği yapıyor.

Suriye’de 2 yılı aşkın süredir PKK terör örgütü ile ittifak halinde olan ABD, halen Washington’un terör listesindeki Şii gruplarla birlikte Musul’a saldırı hazırlığı yapıyor. ABD’nin Suriye’deki ‘kara gücü’ durumunda olan PYD, Kandil’den yönetilen bir örgüt ve doğrudan ABD’nin terör listesindeki PKK’ya bağlı. Yine uzun yıllardır aynı listede yeralan merkezli Hizbullah da, Suriye’de Ayn İsa ve Resulayn çevresinin ’ten alınması sırasında ABD-PYD ortaklığına militan desteği verdi. Hizbullah’ın benzer bir desteği de Tel Rıfat ve Minnah cephesinde muhaliflere karşı militan göndermek suretiyle oldu.

TÜRKİYE KARŞITI LOBİNİN ÖNCÜSÜ

PKK müttefiki ABD, ’nın Musul operasyonunun dışında tutulması için de yoğun bir propaganda faaliyetine girişti. Özellikle ’ta bu yöndeki faaliyetler, Musul harekatının yaklaşmasıyla birlikte hız kazandı. Başika Üssü’ne yönelik provokatif açıklamalarda ABD’nin ana yönlendirici olduğu kaydediliyor. Başta Türkiye olmak üzere bölgedeki tüm aktörleri dışı tutma konusunda hükümeti ve yerel unsurları harekete geçiren ABD, halen aktif terör listesinde yeralan birçok örgütle Musul için işbirliği yapıyor.

PENTAGON’UN ‘EN TEHLİKELİ’ ORTAKLARI

Irak’ta savaşan Şiilerin çatı örgütü ‘Şii terör grubu Haşdi Şabi’, 7 yıldır ABD’nin ‘en tehlikeli terörist’ olarak listeye aldığı Cemal Cafer Muhammed (Ebu Mehdi el Mühendis) tarafından yönetiliyor. Suriye’de lehine savaşan ve birçok bölgede katliamlara imza atan Hareket-i Nuceba örgütü ve lideri Ekrem Abbas da aynı global listede ‘terörist’ kategorisinde bulunuyor. Bunun yanında Hizbullah-Hasan Nasrallah, Ehlül Hak, Ketaib Hizbullah, Şuheda Tugayları, İmam Ali Tugayı gibi Şii gruplar da yine ABD tarafından terör grupları arasında gösterilen Şii yapılanmalar. Pentagon, başta PKK olmak üzere uluslararası terör listesinde yeralan 7 grup ve 3 önemli ismi, Musul operasyonunda aktif olarak kullanmaya hazırlanıyor.

İlgilinizi Çekebilir:  İstanbul’da toplanan İİT zirvesinden Kudüs ve Filistin’e destek ​

Pentagon’un kuklaları katliam yapacak

ABD, Musul’u DAEŞ’ten kurtarma bahanesiyle, ezici çoğunluğu Sünni olan kadim kente Şii grupları ve PKK’yı sokmaya hazırlanıyor. Kandil’den yönetilen terör örgütünü Suriye ve Irak’ta temel müttefiki olarak gören Pentagon’un politikaları, Musul halkını endişeye sevk ediyor. Şii grup Şii terör grubu Haşdi Şabi ve PKK’lıların, Musul’da kitlesel katliama yol açacağı endişesi hakim. Bölgede yaşayan Türkmen ve Arap sivil toplum kuruluşları , Ramadi, Halidiye ve Amerya bölgelerinde 7 binden fazla Sünni sivilin katledildiğine dikkat çekerek Musul’da büyük bir katliam ve göç trajedisi yaşanacağı uyarısında bulunuyorlar.

Yeni Şafak

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın