ABD’nin hamlesi sonrası İran’dan cevap!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Mayıs 2018 | 1 Ramazan 1439 Çarşamba 22:12

İran Cumhurbaşkanı Hasan , ’nin ülkesine karşı artan baskılarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Baskılara boyun eğmeyeceklerini vurgulayan , ABD’nin savaş tehditlerine teslim olmayacaklarını belirtti.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin ülkesine yönelik açıkladığı yaptırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Ruhani, ülkesinin “ABD’nin baskılarına, yaptırımlarına ve hatta savaş tehditlerine teslim olmayacağını” söyledi.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, İran Merkez Bankası Başkanı Valiollah Seif’in Devrim Muhafızları adına milyonlarca para transferi yapmaktan yaptırım listesine alındığını açıklamıştı.

Mnuchin, Seif’i, “İran Devrim Muhafızları’nın ülke dışındaki kolu olan Kudüs Gücü’ne, Al-Bilad Islamic Bank üzerinden gizlice para aktararak ’ın şiddet yanlısı gündemini desteklemek” ile suçlamıştı.

İlgilinizi Çekebilir:  Kurbanlık keçi 3. kattan sokaktaki adamın üzerine atladı!

Zari̇f: anlaşmanin akıbeti̇ bi̇rkaç haftaya belli̇ olur

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, 2015’te imzalanan ve ABD’nin tek taraflı olarak çekildiği nükleer anlaşmanın devamı konusundaki görüşmelerin olumlu bir şekilde başladığını, pek çok şeyin birkaç hafta içerisinde netleşeceğini söyledi.

İngiltere, Fransa ve Dışişleri bakanları ile dış politika temsilcisiyle dün yaptığı bir buçuk saatlik görüşmeden sonra gazetecilerle konuşan Zarif, “Doğru yoldayız… Pek çok şey önümüzdeki haftalarda neler yapabileceğimize bağlı olacak” dedi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın