ABD’li siyasetçiden tartışma çıkaracak Putin açıklaması

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Şubat 2017 | 13 Cemaziyelevvel 1438 Cuma 18:56

’a konusunda tepkiler büyüyor. Bir grup Cumhuriyetçi senatör ve hakkında olumlu açıklamalar yapan Başkan ’a sert bir mektup gönderdi.

 

Senatörler Başkanı Trump’ı ilkeli politikalar uygulamaya çağırdı. Senatörler, Rusya’nın politikalarını değiştirene kadar yaptırımlar devam etmesini gerektiğini belirtti.

 
Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Arizona Senatörü John McCain de Trump konusunda çok tartışılan yaptı. McCain, basın mensuplarına verdiği demeçte “Putin’i öncelikle anlamamız gerekiyor.

 

O katil ve haydut” ifadelerini kullandı. McCain ayrıca “ABD’nin ve müttefiklerimizin ulusal güvenliği adına, umut ediyorum ki Başkan Trump konuya ilişkin yayılan dedikodulara bir son verecektir” vurgusunu yaptı.

 
Senatörler’den çağrı: Rusya’ya tepki göster

İlgilinizi Çekebilir:  Çin'de binlerce Müslümanın beyni yıkanıyor iddiası

 
konusunda Rusya ile anlaşılmaması gerektiğini vurgulayan senatörler “Siber saldırıları ve Rusya’nın seçimlere müdahalesi konusunda kesin bir tepki göstermeliyiz” dedi.

 
Rusya’ya yaptırımların kaldırılması konusu belirsiz

 

ABD’nin Kırım sebebiyle Rusya’ya uygulanan yaptırımları kaldırmayı planlamadığını bildirmişti. Beyaz Saray konuyla ilgili “Yaptırım konusunda biz 2 paket yaptırıma sahibiz.

 

İlki Kırım sebebiyle uygulanan yaptırımlar. ABD’nin Daimi Temsilcisi bu konuya ilişkin ’de çok net konuştu ve Rusya Kırım’ı terk etmediği sürece yaptırımların kaldırılmayacağının altını çizdi” ifadesini kullanmıştı.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın