ABD’li siyasetçiden tartışma çıkaracak Putin açıklaması

Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Şubat 2017 | 13 Cemaziyelevvel 1438 Cuma

ABD Başkanı Trump’a Putin konusunda tepkiler büyüyor. Bir grup Cumhuriyetçi senatör Rusya ve Putin hakkında olumlu açıklamalar yapan Başkan Trump’a sert bir mektup gönderdi.

 

Senatörler ABD Başkanı Trump’ı ilkeli politikalar uygulamaya çağırdı. Senatörler, Rusya’nın politikalarını değiştirene kadar yaptırımlar devam etmesini gerektiğini belirtti.

 
Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Arizona Senatörü John McCain de Trump konusunda çok tartışılan açıklama yaptı. McCain, basın mensuplarına verdiği demeçte “Putin’i öncelikle anlamamız gerekiyor.

 

O katil ve haydut” ifadelerini kullandı. McCain ayrıca “ABD’nin ve müttefiklerimizin ulusal güvenliği adına, umut ediyorum ki Başkan Trump konuya ilişkin yayılan dedikodulara bir son verecektir” vurgusunu yaptı.

 
Senatörler’den çağrı: Rusya’ya tepki göster

 
Suriye konusunda Rusya ile anlaşılmaması gerektiğini vurgulayan senatörler “Siber saldırıları ve Rusya’nın seçimlere müdahalesi konusunda kesin bir tepki göstermeliyiz” dedi.

 
Rusya’ya yaptırımların kaldırılması konusu belirsiz

 

ABD’nin Kırım sebebiyle Rusya’ya uygulanan yaptırımları kaldırmayı planlamadığını bildirmişti. Beyaz Saray konuyla ilgili “Yaptırım konusunda biz 2 paket yaptırıma sahibiz.

İlgilinizi Çekebilir:  Arsal'de savaş kızışıyor: Muhalifler savaş uçağı düşürdü

 

İlki Kırım sebebiyle uygulanan yaptırımlar. ABD’nin BM Daimi Temsilcisi bu konuya ilişkin BM’de çok net konuştu ve Rusya Kırım’ı terk etmediği sürece yaptırımların kaldırılmayacağının altını çizdi” ifadesini kullanmıştı.

 

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Bir Yorum Yazın

    • Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?