ABD’li generaller yine teröristlerle poz verdi

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2018 | 29 Şaban 1439 Salı 07:40

Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlangıcından bu yana, ve ’de bulunan DAEŞ ile koalisyonundaki ABD’li generaller ilk kez ana omurgasını terör örgütü ’nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) temsilcileri ile bir araya geldi.

’nin Suriye’nin kuzeyinde bulunan Afrin bölgesindeki terör örgütlerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlangıcından bu yana, Irak ve Suriye’de bulunan DAEŞ ile mücadele koalisyonundaki ABD’li generaller ilk kez ana omurgasını terör örgütü YPG’nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) temsilcileri ile bir araya geldi. ’ta başlatılan Deyrizor operasyonunun görüşüldüğü toplantının fotoğrafları koalisyonun hesabından paylaşıldı.

KOALİSYONUN HESABINDAN PAYLAŞTILAR

Türkiye’nin, Afrin’deki terör örgütleri PKK/KCK/-YPG ve DAEŞ’a yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nı gerekçe gösterip Suriye’de DAEŞ’a yönelik operasyonlarını durduran ve ana omurgasını terör örgütü YPG’nin oluşturduğu DSG’nin sorumluları ile ABD ve Koalisyon güçlerinin komutanları görüştü. Zeytin Dalı Harekâtı’nın başlangıcından bu yana ilk kez gerçekleşen görüşmenin fotoğrafı, koalisyonun sosyal hesabından paylaşıldı.

Fotoğraflarda, ABD Merkez Kuvvetler () Komutanı General Joseph Votel’in bir DSG sorumlusu ile tokalaştığı görülüyor. Fotoğraflar, ‘Koalisyon ve ABD’li generaller, Suriye Demokratik Güçleri ortaklarımız ile DAEŞ’a karşı Orta Fırat Vadisi’ndeki mevcut operasyonlar hakkında daha iyi anlaşmak için buluştuk. 1 Mayıs’ta operasyon başlatılmıştı; DSG, 64 kilometrekare bölgeyi teröristlerden temizlemiş, bu da DAEŞ’tan alınan alanı toplam 5 bin kilometrekarenin üzerine çıkartmış’ notu ile paylaşıldı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın