ABD’li general Taliban saldırısında yaralandı

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 22 Ekim 2018 | 13 Safer 1440 Pazartesi 12:20

'ın 'ın Kandahar ilinde düzenlediği saldırıda, 'nun Güney komutanı Jeffrey Smiley'in yaralandığı ortaya çıktı.

ve NATO'nun Güney Afganistan komutanı olan 'li Tuğgeneral Jeffrey Smiley'in, Taliban tarafından 18 Ekim günü Kandahar'da düzenlenen saldırıda yaralandı.

Ülkedeki NATO misyonu tarafından yapılan açıklamada, Smiley'in Kandahar'da düzenlenen saldırıda silahla yaralandığı ve altında olduğu belirtildi.

Tuğgeneral Smiley, ABD ve NATO güçlerinin Güney Afganistan'daki komutanı. Merkezi Kandahar'da bulunan komutanlık, Afganistan'da hükümeti güçlerine veriyor. Bölgedeki güçler aynı zamanda baskınlarına ve bazı saldırılara da katılıyor.

Taliban'ın 18 Ekim'de Kandahar'da düzenlediği saldırıda, Güney bölgesinin en etkili ismi olarak anılan savaş ağası General Abdurrezzak'ın da aralarında olduğu üst düzey isimler öldürülmüştü. Yerel güçler ile ABD güçlerinin toplantısını alan içeriden saldırıda en az üç ABD'linin de yaralandığı ifade edilmişti.

Saldırının hedef aldığı toplantıya ABD'nin Afganistan komutanı Scott Miller da katılmış ancak saldırıdan yara almadan kurtulduğu açıklanmıştı.

Taliban saldırısında yaralanan diğer iki ABD'linin kim olduğu ise belirsizliğini koruyor. Pentagon bunlardan birinin bir , diğerinin ise bir sözleşmeli personel olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: Mepa News

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın