AB’den uyarı: Türkiye karşısında hiç şansınız yok!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Nisan 2018 | 21 Recep 1439 Cumartesi 12:22

Ekonomik içinde çırpınan ’a AB basınından uyarı geldi. Alman Frankfurter Rundschau gazetesi, ’ın Türkiye karşısında hiç şansının olmadığını belirtti.

Alman Frankfurter Rundschau gazetesi Türk-Yunan ilişkilerindeki gerilimin tehlikeli bir şekilde arttığından söz ederken, bu durumun Ege’de ”istenmeyen bir kazaya” yol açabileceğine dikkat çekti.

”Ege’de ateşle oyun” başlıklı haberde Yunan Bakanı’nın son açıklamaları ve iki Yunan askerinin ’de tutuklu bulunmasıyla gerilen Atina-Ankara ilişkilerinin dibe doğru ilerlediği vurgulandı.

’dan ati̇na’ya uyari

Avrupalı diplomatlar Atina’yı istenmeyen bir konusunda uyarırken savaşın eşiğinden dönülen 1996 yılındaki Kardak krizi de hatırlatıldı.

İlgilinizi Çekebilir:  Avrupa Birliği'nin yeni sorunu 'tek saat uygulaması'

‘Türki̇ye i̇le yarışa gi̇rmek…’

Çatışma kıvılcımının Ege üzerinde sıkça yaşanan it dalaşından çıkabileceğini yazan Alman gazetesi, ”Türkiye ile yarışına girmek Yunanistan’ın ihtiyaç duyabileceği en son şey. Çünkü savunma harcamaları, ülkenin yavaş yavaş kendine gelmeye başladığı mali krizin sebeplerinden biri sayılıyor.” diye yazdı.

Türki̇ye hazır bekli̇yor

Ege ve ’deki paylaşılamayan ve doğal yatakları ile Yunanistan’ın teröristlere ve FETÖ üyelerine sahip çıkmasından dolayı Türkiye’nin savaşa hazır olduğu da belirtildi.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın