AB’den, Google’a ağır ceza!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Haziran 2017 | 22 Ramazan 1438 Cumartesi 11:50

AB Komisyonu, ’a sanal ortamda rekabete aykırı davrandığı gerekçesiyle 1 milyar Euro’luk rekor ceza kesmeye hazırlanıyor. Komisyon geçen sene de Apple’a 13 milyar dolar ceza kesmişti.

(AB) ve devi Google arasındaki fırtınalı ilişki devam ediyor. AB basınında yer alan haberlere göre AB Komisyonu, Google’a sanal ortamda rekabete aykırı davrandığı gerekçesiyle 1 milyar Euro’luk rekor ceza kesmeye hazırlanıyor.

Gazete Habertürk’ün haberine göre yapılan açıklamalarda şirketin ‘Google Shopping’ servisinde yapılan aramalarda, Google’la ilişkisi bulunan kuruluşların ayrıcalıklı olarak yer aldığı belirtildi. Buna göre payına bağlı olarak şirketlerin arama sonuçlarında üst sıralarda yer aldığı ve rekabette haksız olarak öne geçirildiği belirtildi.

İlgilinizi Çekebilir:  İngiltere'den Türk vatandaşlarını ilgilendiren düzenleme

Komisyon benzer konularda şirket aleyhinde geçen sene başlatılan soruşturmaların genişletildiğini belirterek tazminat seviyesinin rekora ulaşmasının bunun sonucunda olduğu duyuruldu. AB Komisyonu’nun Google ile mobil cihazlarda ayrıcalıklı olarak yüklü gelen Chorme arama motoruna yönelik devam eden bir davası daha bulunuyor. AB geçen sene ’li teknoloji devi Apple’ı da vergi kaçırdığı gerekçesiyle 13 milyar dolarlık tazminat ödeme cezasına çarptırmıştı.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın