ABD’den Rusya’ya karşı hamle

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 21 Ağustos 2018 | 10 Zilhicce 1439 Salı 20:49

Hazine Bakanlığı, ’nın ABD’de bulunan yüz milyonlarca dolarlık aktif varlığını bloke etti.

 

ABD’den Rusya’ya yönelik geldi. ABD Hazine Bakanlığı, ’ye yönelik yaptırımlarla bağlantılı olarak 2 Rusya vatandaşına, 3 şirkete ve 6 Rusya bayraklı gemiyi listesine dahil etti. Rusya’nın ABD’de bulunan yüz milyonlarca dolarlık aktif varlığı da bloke edildi.

Slovakyalı bir firmanın da dahil edildiği yaptırımların, ABD’de kötücül siber faaliyetlere karşı yürütülen program kapsamında getirildiği de aktarıldı.

Bakanlığın açıklamasına göre, Dive Techno Services şirketi ile bağlantılı Anton Nagibin ve Mariya Tsareva isimli şahıslar yer aldı. Yaptırım listesine dahil edilen gemilerin de Gudzon ve Primorye denizcilik şirketlerine ait olduğu bildirildi.

“KUZEY ’YE YASADIŞI SEVKİYAT” İDDİASI

Bakanlık, yaptırım getirilen kişi ve kuruluşları, Kuzey Kore’ye yasadışı şekilde ürünleri sevkiyatı yaptığını iddia etti. Açıklamada “Bu adım 2 şirket, 6 gemiye karşı atılmış ve tarafından yasaklandığı üzere Kuzey Kore bayraklı gemilere, başka gemiler aracılığıyla rafine petrol ürünü sevkiyatı işine müdahil olan kişileri hedef almaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Rusya’nın bu tarz “kötücül eylemler” gerçekleştirdiği iddia edilen açıklamada, Moskova’ya karşı sert yanıt verilmesi gerektiği vurgulandı.

Yaptırım getirilen gemilerin isimleri de Neptun, Bella, Bogatyr, Partizan, ve Sevastopol olarak sıralandı.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın