ABD’den Husiler’e kınama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 26 Haziran 2018 | 12 Şevval 1439 Salı 07:38

ABD Dışişleri Bakanlığı:- ‘ABD, Husiler tarafından doğrudan Riyad’a yapılan balistik saldırılarını en güçlü şekilde kınamaktadır’

ABD Dışişleri Bakanlığı, topraklarından Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a balistik füze atılmasını kınadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “ABD, Husiler tarafından doğrudan Riyad’a yapılan balistik füze saldırılarını en güçlü şekilde kınamaktadır. Bu tür saldırılar Yemen’deki sorunların artmasına ve güvenin daha da azalmasına sebep olmaktadır.” denildi.

ABD’nin, “devam etmekte olan saldırılara karşı sınırlarını koruyan müttefiki Suudi Arabistan’ın yanında durduğu” belirtilen açıklamada, “Taraflara, çözüm ve Yemen’deki çatışmaların sona ermesi adına Özel Elçisi Martin Griffiths’le birlikte çalışmalarını tavsiye ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Suudi Arabistan resmi ajansı SPA’nın dün farklı kaynaklardan aktardığı habere göre, Yemen sınırında 3 hayatını kaybetmişti.

Suudi Arabistan devlet televizyonu “El-İhbariyye” ise Yemen topraklarından Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a atılan 2 balistik füzenin havada imha edildiğini belirtmişti.

Suudi Arabistan öncülüğündeki güçleri, Yemen’de meşru yönetime yapan Husilere karşı Mart 2015’ten bu yana güçlerine destek veriyor.

 

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın