“ABD’deki hastanelerin düşük kalitesi her yıl binlerce can alıyor”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Aralık 2018 | 26 Rebiülevvel 1440 Salı 22:23

Axios internet sitesinin haberinde, geçen yıl hizmetlerine 3,5 trilyon harcanan ’de, son dönemde sağlık sektöründe yaşanan olaylar ve araştırmaların, bu alandaki kalitesizliği gözler önüne serdiği belirtildi.

AA’nın haberine göre, ABD’deki hastanelerin 3’te 1’inin acil için konulan federal kanunları ihlal ettiğinin ortaya çıktığının vurgulandığı WebMD ve Georgia Health News’in ortak araştırma sonuçlarının yer aldığı haberde, yerel basının da Florida’daki Johns Hopkins Çocuk Hastanesindeki çocuk ölümlerinin alarm verici düzeyde olduğunu aktardığı kaydedildi.

Detroit’teki en büyük hastanelerden birinin de “hijyenik olmayan cerrahi ekipman kullanımı” suçlamasıyla karşı karşıya kaldığına dikkatin çekildiği haberde, ülkedeki psikiyatri hastaneleri ile merkezlerindeki yetersiz bakım hakkında basında sıklıkla haberlerin yer aldığı vurgulandı.

“HER YIL BİNLERCE İNSAN ÖLÜYOR”

Federal hükümetin şeffaflığı artırmasının nispeten daha kolay olduğuna işaret edilen haberde, “Örneğin, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, hastanelerin enfeksiyon oranlarına ilişkin veri topluyor ancak bu verilere ulaşamıyor. Federal yetkililer, hastanelere akreditasyon raporlarını yayımlamaları için de baskı yapabilir.” ifadesine yer verildi.

Haberde görüşlerine yer verilen, kalitelerini ölçen “Leapfrog Group” adlı kuruluşun Üst Yöneticisi (CEO) Leah Binder de “ kaliteleri olması gereken seviyede olmadığı için her yıl insan boş yere yaşamını yitiriyor.” eleştirisinde bulundu.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın