Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

ABD’de yüzlerce yunus kıyıya vurdu!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Haziran 2019 | 12 Şevval 1440 Cumartesi 15:10

’de 261 şişe burunlu yunus, Louisiana ve Florida kıyıları arasında karaya vurdu.

Okyanus ve Atmosfer Dairesinden (NOAA) uzmanlar, 1 Şubat-31 tarihleri arasında yüzde 98’i ölü 261 şişe burunlu yunusun karaya vurduğunu tespit etti.

’de yer alan habere göre, Karaya Vuran Deniz Memelileri Programı Yöneticisi Erin Fougeres bu rakamın tarihsel ortalamanın üç katı büyüklüğünde olduğunu belirtti.

NOAA tarafından “olağan dışı ölüm vakası” olarak ilan edilen olayın sebepleri hakkında konuşan Fougeres, “ABD genelinde etkisi hissedilen nemli kıştan dolayı endişeliyiz. Mississippi Vadisi’nde son 124 yılın en nemli kışı yaşandı.” şeklinde konuştu.

Fougeres, kıyıya vuran yunuslardan bazılarının derilerinde tatlı suyla temas sonucu oluşan cilt yaraları bulunduğunu kaydetti.

Yunusların ölüm sebepleri hakkında henüz net bir sonuca ulaşılamazken, araştırmacılar okyanustaki tuz seviyesinin azalmasının ölümlere açma ihtimali üzerinde duruyor.

Araştırmacıların, 2010 yılında Körfezi’ndeki sızıntısının etkileri de olmak üzere yüksek sayıdaki ölümler için bütün ihtimalleri araştırdıkları bildirildi.

Anahtar Kelime: , , , , , , , , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.