ABD’de Hristiyan terörü: Müslüman kadın yaralandı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Haziran 2017 | 10 Ramazan 1438 Pazartesi 01:12

dinmek binmiyor. Geçen hafta Jeremmy Cristian ‘ın Müslüman kadınlara bıçaklı saldırısı sonrası bu hafta da başka bir Amerikalı Müslüman bir kadını hedef aldı.

Konuyla ilgili olarak basını olayı “Londra saldırısının hemen ardından” ibaresiyle verip etki-tepki durumuyla teröristlerinin alçak saldırısını yumuşatmaya çalıştı.

Olay nasıl gerçekleşti?

ABD’nin Ohio eyaletinde, beyaz bir Amerikalı, Rahma Warsame Müslüman kadına düzenledi. Öldürülesiye dövülen asıllı kadın, yüzüne yumruk ve tekme ile çok sayıda aldı.  Yerlerde sürüklenip tekmelendiği belirtilen başörtülü kadın, çevredekilerin yardımı ile hastaneye kaldırıldı.

Terörist saldırının beyaz bir Amerikalı tarafından yapıldığı belirtildi. Rahma Warsame saldırının ardından Riverside Hospital’de tedavi aldına alındı. Sağlık durumu hakkında hiçbir yapılmadı.

Fetih Medya

Bu olay Rasulullah s.a.v zamanında olsa acaba nasıl karşılanırdı?

Allah Rasulu Muhammed s.a.v in resmen ilan ettiği ilk savaşın sebebi, (kafirler tarafından tartaklanarak öldüresiye dövülmesi şöyle dursun) Müslüman bir kadının başının açılmak istenmesiydi. Hicretin 2. yılında Beni Kaynuka Yahudileri ile yapılan bu savaş İbni Hişam ‘da şöyle yer almaktadır:

İbn i Hişam ınAbdullah bin Cafer den,onunda Ebu Avane den rivayetine göre: ;
Kaynuka Yahudileri Medine’nin bir mahallesinde kuyumculuk yapıyorlardı. 

Bir müslüman kadın bazı şeyler satmak için ,kaynuka oğulları pazarına gidip,satacağını sattıktan sonra, zinet eşyası almak üzere kuyumcuya girdi ve oturdu. kuyumcu ve arkadaşları, müslüman kadının başını açıp yüzünü görmek istediler.Kadın buna izin vermeyince,onlardan bir tanesi gelip,kadının elbisesinin arka eteğini habersizce sırtına iliştirdi. (Bir diğer rivayet tezgahın kenarına iliştirdi.) Kadının bundan haberi olmamıştı. Ayağa kalktığında (cilbabı aşağı sıyrıldı başklarının yanında açması haram olan sırtı, saçı  vb. ) avret yerleri görüldü, gülmeye başladı.Kadın feryat ederek yardım istedi.O sırada orada bulunan müslümanlardan birisi, yahudi kuyumcunun üzerine atıldı ve onu öldürdü. de toplanıp müslümanı oracıkta şehit ettiler.Hadise hemen Medine’ye yayıldı. Hz.Peygamber(s.a.v) yahudilerin bu alçak hareketini öğrenince, derhal Kaynuka Yahudilerine savaş açtı.Ve kalelerini kuşattı. 15 gün sürdü. Daha fazla dayanamayacaklarını anlayan teslim oldular… Ve Medine den sürüldüler.

İlgilinizi Çekebilir:  Mehmet Oğuz Kaya'ya 10 yıl hapis cezası!

Bu olay bizim zamanımızda nasıl karşılanıyor?

1.Bunun  Hristiyan terörü olduğu gizlenir: Irkçı saldırı denir.Eğer Ayynı saldırıyı Müslüman yapsaydı terör saldırısı olurdu. Bu da medyanın iki yüzlüğü ve üzerimizdeki etkisini ortaya koymaya yetmektedir.

2. Rasulullah döneminde iki Yahudi  yüzünden tüm kavim hedef alınmıştı…Ancak biz daha adiliz(haşa !)tüm Müslümanlardan nefret eden İslamo fobik Amerikalıları hedef tahtasına oturtmayız. Biz sadece kınarız.. Kınadık geçti.

3. Geçtiğimiz günlerde de Hristiyan terörist Jeremmy Cristian saldırıda bulunmuş iki Müslüman kadın hedef almış saldırıda iki kişi ölmüştü. (Onu da kınamıştık.)

ABD’de kökten dinci Hristiyan terörist mahkemede slogan attı [Videolu]

Fetih Medya – Özel Haber 

Gereksizse Sil