ABD’de bomba paniği sürüyor: Bu kez ünlü isim hedef alındı!

fetih medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ekim 2018 | 16 Safer 1440 Perşembe 16:14

Polisi, Tribeca bölgesinde şüpheli paket bulduğunu duyurdu. ABD basını, bombalı pakedin dünyaca ünlü film yıldızı Robert de Niro’ya gönderildiğini öne sürdü. Paketin üzerinde Oscarlı aktör Robert de Niro’ya ait restoranın adresi olduğu belirtildi.

Eski ABD Obama’nın Washington’daki evi ile eski ABD Bill Clinton ve eski Bakanı eşi Hillary Clinton’ın New York’un banliyösü Chappaqu’daki evlerine, içerisinde patlayıcı maddenin olduğu bir paket gönderilmişti.

Amerikan Gizli Servisi, iki eski başkanın evindeki paketlerin, “patlayıcı madde içerme riskine karşı postalara yapılan rutin denetimler esnasında” tespit edildiğini ve gerekli işlemlerin yapıldığını açıklamıştı. Paketlerin, Obama ve Clinton’a ulaşmadan önce ele geçirildiği kaydedilmişti.

Bu arada New York Polisi, yayın kuruluşu ’in de içinde bulunduğu Time Warner Center’a da benzeri bir paket gönderildiğini açıklamıştı. Macar asıllı Amerikalı milyarder iş adamı George Soros’un New York’taki evinin posta kutusunda da dün patlayıcı madde bulunmuştu.

Beyaz Saray, ve ABD Başkan Yardımcısı Mike , eski başkanlar Barack Obama ve Bill Clinton’ın evlerine patlayıcı madde gönderilmesini kınamıştı.

ABD Başkanı Donald Trump da bir açıklamada bulunurak, ABD genelindeki bombalı paket korkusunun, medyada kasıtlı olarak yer alan yanlış ve hatalı sebebiyle ortaya çıktığı söylendi. Trump medyanın kendine çekidüzen vermesi gerektiğini belirtti.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın