Whatsapp numaramız:+90 530 368 46 36
HESABIM
Üye Ol

ABD’de başkanlık seçimi için bir aday daha çıktı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Temmuz 2019 | 7 Zilkade 1440 Çarşamba 09:37

’de 2020’de yapılacak başkanlık seçimi için Demokrat aday adayları arasına bir isim daha katıldı.

Amerikalı yatırımcı ve aktivist milyarder Tom Steyer, Demokrat Parti saflarından yarışa katılacağını duyurdu. Steyer, kampanyasının büyük şirketlerin üzerindeki etkisinin azaltılması ve değişikliğine odaklanacağını söyledi.

62 yaşındaki Steyer, ’ın görevden alınmasını savunan liberallerin öne çıkan isimleri arasında yer alıyordu. Steyer, ocakta Lowa’da yapılan Demokrat Parti kongresinde başkanlık yarışı yerine ’ın azledilmesi için çaba sarf edeceğini belirtmişti.

California kökenli Steyer’in, Kongre’de, Demokratların kontrolündeki Temsilciler Meclisi’nin, Trump’a yaklaşımından gittikçe olduğu ifade ediliyordu. Forbes dergisine göre, 1,6 milyar mal varlığına sahip olan Steyer, 2016’da California senatörlüğüne, 2018’de de California Valiliğine adaylığını koymuştu.

Steyer ile 2020 Başkanlık seçimleri için Demokrat Partiden aday adaylığını açıklayanların sayısı 24 oldu. Aday adaylarından California Vekili Eric Swalwell, kampanyasının ilgi çekmediğini belirterek dün yarıştan çekildiğini açıklamıştı.

Demokratlarda başkan aday adaylığı yarışını, yoklamalarında eski Başkan Yardımcısı Joe Biden açık farkla önde götürürken, Vermont Senatörü Bernie Sanders, onu yakından takip ediyor.

ABD‘de 59. başkanlık seçimleri 3 Kasım 2020’de yapılacak.

KAYNAK: AA

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.