ABD yanlışlıkla YPG’yi vurdu: 300 terörist öldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Şubat 2018 | 25 Cemaziyelevvel 1439 Pazar 18:48

Suriye’de ’nin konuşlandığı Deyrizor’da hareketli dakikalar yaşanıyor. Suriye’nin en büyük sahası olan bölgede gerçekleştirdi. ABD’nin yanlış koordinatlar ile gerçekleştirdiği operasyonda örgütü YPG//’nın toplanma alanı vuruldu.

 

300 Teröri̇st öldü

 

ABD’nin müttefik olarak görüp birlikte operasyonlar gerçekleştirdiği YPG’nin hakimiyet altında tuttuğu Deyrizor’da ABD uçakları operasyonlar gerçekleştirdi.

 

Yanlış koordinatlar ile yapıldığı tahmin edilen operasyonda 300 YPG’linin ABD’liler tarafından etkisiz hale getirdiği belirtilirken, bölgede kounşlanan YPG’lilerin büyük zaiyat verdiği belirtiliyor.

 

Kasıt mı ? Hata mı ?

 

YPG ile ABD, DAEŞ karşıtı operasyonların başlatıldığı günden bu yana el ele operasyonlar yürütüyor. YPG’nin son zamanlarda petrol kenti Deyrizor’da hakimiyet alanını artırması ve beraberinde gelişen Suriye’de petrolün sahipliği kavgası -YPG-ABD-İran ve rejimin kavgalarına neden oluyor.

 

Öyle ki geçtiğimiz günlerde rejime bağlı askerler petrol tesislerinin yakınlarına çıkartma yapmış, baskını savunmak zorunda kalmıştı. Bu yaşanan gelişmelerin ışığında, gerçekleşen bombardımanın kasıtlı mı yoksa hata ile mi yapıldığı tartışılıyor.

Gereksizse Sil

Bir Yorum Yazın